Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mégis mi lehet abból aki...

Mégis mi lehet abból aki teljesen természettudományi beállítottságú?

Figyelt kérdés
Imádom a kémiát a biológiát a föcit és barátkozom a fizikával is. Egyszerűen imádok a természettel foglalkozni. Nem tudom másként elképzelni az életem csak hogy ezzel foglalkozom. Tudnátok nekem valamilyen tanácsot adni? Foglalkozást, iskolát vagy valami hasonlót ajánlani?

2013. jan. 16. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Biológia vagy fizika szak, bár ott MSc-ig kell menni, sőt, tudtommal doktoriig.

Földtudományi.

Biomérnöki, vegyészmérnöki.

Vegyész.

2013. jan. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bensdorp ***** válasza:
Ha abszolút csak a természet érdekel, akkor egyetemi végzettségként elsősorban biológia, földtudomány, esetleg környezettan, környezetmérnök vagy kertészmérnök a leginkább Neked való. Az előző válaszoló javaslatai mellé még mehetnek az orvosi szakok, a gyógyszerészet, a biotechnológia.
2013. jan. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Első voltam még.

Én is javasoltam volna a környezettan szakot, de őrült módon lenézik a tanárok meg a többi hallgató, és nem lehet vele elhelyezkedni.

Amúgy jó szak, környezetkutató leszel, ha jól tudom, környezeti jelenségeket, az élőlények környezetükhöz való viszonyát és reakcióit kutatják.

Egyik barátnőm másodéves ott, és nagyon szereti, habár nehéz, sokat tanul és már biztos, hogy csúszik. (Egyébként kb mindenki csúszik ott az ELTE-n).


Ráadásul a környezettan, biológia, környezetmérnöki meg még nem tudom olyan szakok, ahol nem mehetsz haza suli után kockulni vagy be a kocsmába, hanem TDK-znod kell, szakkollégium, konferenciák, önkéntes meló, kötelezőn felüli szakmai gyak., már ha találsz. Még így se lehet elhelyezkedni, nemhogy anélkül.


Én most elsőéves vagyok, egy ilyen, nem sok reményű szakon. Sok tapasztalatom nincs, de sejtem, hogy a protekciósok után azok következnek, akiknek van valami az önéletrajzában...



Nem elkeseríteni akarlak! Ha elhivatott vagy és ezt szeretnéd, akkor hajrá!!!

Csak nehogy utolsó évben jöjj rá, hogy ezzel alig helyezkedik fel valaki, ráadásul te se tettél semmit a kötelezőkön felül...

Amúgy ha van lehetőséged, ajánlom külföldet.

2013. jan. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ezzel bőven van lehetőség. bármelyik egyetem természettudományi vagy mérnöki kara örömmel vár. :-)

véleményem szerint a kémiában van a legtöbb potenciál, én is ezért nyomom kémia szakon. holnap fizkém vizsga. kegyetlen nagy para...

2013. jan. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézz szét a felvi.hu oldalon a szakleírásoknál a természettudományi fülnél.

Biológia szak (lehetsz zoológus, ökológus, etológus, biotechnológus, hidrobiológus stb.) foglalkozik legjobban az élővilággal. Majd a környezettan, földrajz , fizika.

Technológiák, későbbi állásokra jobban szűkítenek ezek a szakok: biomérnök, vegyészmérnök, környezetmérnök, kertészmérnök, szőlész-borász mérnök, élelmiszermérnök.

Mérnök képzésekhez nem árt a matek is (ahol említett tantárgyaid fellelhetőek: villamosmérnök, mechatronikai mérnök stb.).

Iskolák között ezeket megnézheted: Debreceni Egyetem (DE), Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), Óbudai Egyetem (OE), Budapesti Corvinus Egyetem (BCE), Szegedi Tudományegyetem (SZTE), Pécsi Tudományegyetem (PE)


Említett egyetemek és képzések között vannak jók és kevésbé jobbak, olvasgass utánuk és találd meg az elképzeléseid! :)

2013. jan. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!