Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Még van egy évem. Megszerezzem a papírt, vagy inkább hagyjam a fenébe?

Figyelt kérdés
Programozónak készülök, de elvesztettem az érdeklődésem a választott szakmám iránt, pedig már rengeteg pénzt belefektettem. Totális autonómiát akarok, elegem van belőle, hogy szeszélyes ügyfelek igényeit szolgáljam ki, és hogy valami olyasmit alkossak, ami egy delettevel eltüntethető. Rájöttem, hogy csak az önbizalmam hiánya miatt menekültem be a gép mögé, és hogy szívesebben foglalkoznék inkább emberekkel. Ez több okból is hasznos lenne, mivel szociális interakciók terén elég suta vagyok, de úgy gondolom, ha belekényszerítem magam, akkor simán megoldódik ez a problémám. Nem akarok egy gép mögött megrohadni és közben a látásomat és a gerincemet tönkrevágni. Élni akarok!!!
2014. máj. 15. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Szeretnél éhen halni? Mert így lehet éhen halni.

Viccen kívül, a világ egyik legkeresettebb szakmáját nem dobja el az ember a finnishben. Annyira nagy hülyeség lenne, hogy hihetetlen. Ha szeretnél emberekkel lenni, akkor csináld szabadidődben. Önkénteskedj a Vöröskeresztnél, menj el disputa körbe, nyári egyetemekre. Kapcsold össze az emberekkel való munkát az IT-val, csinálj start-upot, vagy találj ki valamit. Ha mindent eldobsz, akkor nagyon szarul jársz.

2014. máj. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mays válasza:
Egyetertek az elozovel!!! Ne tedd!!!
2014. máj. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A papír megszerzése jó dolog, később el tudsz helyezkedni vele humán területen is. Arról van szó, hogy akik emberekkel foglalkoznak, még nem ár, ha értenek az informatikához is. Így jobb eséllyel vesznek fel.


Viszont, miután megvan, ha nem dolgozol benne, tényleges tudás nem lesz mögötte. Tehát informatikai céghez nem fognak felvenni. Tehát jól gondold meg. Ha egyszer elhagyod ezt a pályát, nagyon nehéz visszakerülni.


Tehetsz még egyet: jelentkezzél át levelezős képzésre. Menj el dolgozni, vagy tanulni olyat amit akarsz, de mellette levelezőn fejezzed be a programozót. Megoldható ez, én is munka mellett csinálom a diplomát.

2014. máj. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos úgy tűnik tehetségem sincs sok hozzá.
2014. máj. 21. 19:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Oh értem, tehát valójában éppen kibukásra állsz, csak szeretted volna bemagyarázni magadnak, hogy ez jó neked? Hát nem jött be. Tessék tanulni, 1000szeresen megtérül, hidd el. Ne legyél lúzer. Hajrá!
2014. máj. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!