Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki írt ma emelt földrajz...

Aki írt ma emelt földrajz érettségit, milyennek gondolja?

Figyelt kérdés
Szerintetek is teljesen más volt, mint az előző években? Végigcsináltam az eddigi összeset, minden évben nagyjából ugyanazok a feladattípusok voltak, de most mintha teljesen más lett volna az egész. Egy csomó olyan kifejezés is volt benne, amivel még az életben nem találkoztam. Ti is sokkal nehezebbnek találjátok, mint az előzőeket?

2014. máj. 15. 20:27
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szerintem az idei érettségi nem hogy nem volt nehéz, de kifejezetten könnyű volt az előző évekhez képest. Szerintem semmi olyan nem volt benne, ami ne lenne elvárható emelt szintem, de a legtöbb feladat akár közép szintnek is elment volna. Persze, ez csak az én véleményem. Te melyik részét érezted nehéznek?
2014. máj. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én azért is gondolom nehéznek, mert más fajta feladatokra gondoltam. Például a páratartalom számítást hiányoltam, ami eddig mindig volt benne.

De a 3/b feladatban voltak például olyan szavak (fumarola, mofetta, szolfatara), amit az életben nem hallottam, pedig jártam még érettségi előkészítőre is, rengeteg földrajzkönyvet végigolvastam.

A 4-es feladat nekem nehéz volt, a képeket nem ismertem fel a cseppkőbarlangon kívül. A karsztosodás egyenletét meg abszolút nem tudtam, nekem ez kémia, amihez soha nem értettem, ráadásul 2 éve nem tanulom, és utoljára általánosban találkoztam ezzel. A fogalmakat se ismertem. Az 5-ös feladatnál is sok pontot vesztettem, csak a b és c kérdést tudtam. A 12/e,f szintén nem ment, csak az 5-ös kérdés. A 14-est nagyon összekavartam, nekem bonyolult volt.

A 9. feladatnál viszont azt nem tudom, hogy miért nem jó az, ha a megyeszékhely és megyei jogú városokat közel egyformának írtam. Tudtam, hogy az egyik 19, a másik 21, de szerintem ettől még a közel egyforma is jó lenne.


Akivel együtt készültem erre, attól is megkérdeztem, neki is hasonló véleménye volt róla, ő is nagyjából felét tudta jól megcsinálni.

2014. máj. 16. 23:54
 3/11 A kérdező kommentje:
Illetve 23, elírtam.
2014. máj. 17. 00:03
 4/11 anonim válasza:

A fumarola, mofetta, szolfatára a 9-es tankönyvben benne van.

Bocs nem nekem szólt a kérdés én nem emelteztem, majd jövőre szeretnék.

2014. máj. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Első látásra nehéznek tűnt, valóban új típusú feladatok voltak, de nem voltak megoldhatatlanok. Amiket említettél, hogy nem is hallottál róluk, valóban benne voltak a kilencedikes nemzetis tankönyvben. Elég sok feladatsort megcsináltam, eddig ez sikerült a legjobban, bár még így is látom, hogy több pontot is szerezhettem volna. Mindegy, én már így is nagyon boldog vagyok, megérte a sok készülés. :) Számításos feladatok terén én is észrevettem, hogy a szokásos időszámítás, páratartalom-számítás elmaradt, de őszintén szólva én annyira nem bántam, ugyanis a matek nem erősségem, a sok gyakorlás ellenére sem.
2014. máj. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy benne volt, de nekem valahogy teljesen ismeretlennek tűnt. Ezt a részét nem vettük annyira alaposan, mert eddig se ezeket kérték. De most már mindegy, ha nem vesznek fel, akkor jövő tavasszal újraírom. Csak nagyon szégyellem, hogy így sikerült, annak ellenére, hogy 7. osztály óta tudtam, hogy egyetemen földrajz szakra akarok menni. Pedig az eddigi összes érettségit otthon megcsináltam, mind 80% felettire sikerült, ez most 50 körül lesz. Pont azokat tették bele, amit kevésbe tudtam, amire meg annyit gyakoroltam (páratartalom, időzóna számítás), az most mind kimaradt.
2014. máj. 17. 17:33
 7/11 anonim válasza:
Csak most találtam rá a kérdésre, nekem sok viszonyítási alapom nincs, tavaly a középszintűre sokkal többet készültem, idén nem is oldottam meg előtte sok régi Érettségit, de mindesetre eléggé lesápadva jöhettem ki, megkínzott kicsit a feladatsor. :D Kedden tudom meg az eredményeket, 70-74%-ra számítok. Nektek hogy sikerült?
2014. jún. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedden megmondom, de 45-50%-ra tippelek. De ez az é hibám is, ha ma kellett volna megírnom, lett volna simán egy 90% is, csak nekem magánügy miatt összesen két hetem volt készülni az írásbelikre.
2014. jún. 2. 04:12
 9/11 anonim válasza:
Ma végre kiderültek azok a pontok! :) Nekem 81% lett. :) Kicsit jobbra számítottam, ugyanis szerintem az idei elég könnyű volt. Na, nem baj, szerintem ez is elég lesz a sikeres felvételihez. :) Nektek milyen lett?
2014. jún. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Előző vagyok, lenne még egy kérdésem: Hová adtátok be a jelentkezéseteket?
2014. jún. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!