Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű töri szóbeli...

Emelt szintű töri szóbeli hogy néz ki?

Figyelt kérdés
Atlaszt vinnem kell magammal, vagy ott adnak? Milyen típusú forrásokra számítsak? Középszinthez hasonlóan, ott is lényegében egy embernek mondom a tételemet, vagy egyszerre többen szóbeliztetnek? Illetve 5.-én lesz nekem, de a többi emelt tantárgyat is akkor tartják, nem? Tehát nem csak töriseket fognak hallgatni aznap?

2014. máj. 16. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Adni fognak atlaszt.

Bármilyen forrás lehet táblázattól, képtől, törvénytől kezdve...

3 történelem szakos tanár fog téged hallgatni egyszerre és mindhárman kérdezhetnek és kérdezni is fognak. Egyik sem a te iskoládból lesz, és ők maguk is külön iskolákból jönnek. Mindegyikőjük előtt ott a javítókulcs és jegyzetelnek közben.

Nem, csak történelem lesz az adott teremben. Más termekben lehet más érettségi, de a tiédben csak történelem lesz.

2014. máj. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, és ugye az atlaszt lehet használni tételkidolgozásnál is? Amikor kérdeznek valamit, amit nem tudok fejből azt kinézhetem atlaszból felelet közben, vagy mondjam azt, hogy nem tudom(pl ha konkrét évszámra kérdeznek rá)?
2014. máj. 16. 18:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Atlaszt nem használhatsz a felelésnél, csak a kidolgozásnál. Nem úszod meg kérdés nélkül, mindenbe bele tudnak kötni. :) Évszámot nem igazán fognak kérdezni, ha elmondod előtte, inkább a hiányosságokra mennek rá, amik benne vannak a javítókulcsban, de te nem mondtál el pl.
2014. máj. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden emelt vizsga napokon át tart, egymással párhuzamosan, de teljesen függetlenül.

Az előző jól leírta, mire számíthatsz, csak egy szabályt teszek még hozzá, ami az életed összes vizsgájára érvényes: a "nem tudom" tilos! Ha tényleg nem tudod, legalább kezdj el hangosan gondolkodni rajta. Azt ugyanis a vizsgáztató úgyis észreveszi, ha nem tudod. Ha nem tudod, mikor volt a sztálingrádi csata, akkor kezdjél röviden beszélni róla, hogy mi volt a szerepe a háborúban, ennek alapján nyilván hova kellett esnie... A logikádat meg a többi ismeretedet azért mindig díjazzák. Ha azt sem tudod, melyik háborúban volt, akkor persze nincs mese.

2014. máj. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!