Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatika szóbeli érettségin...

Informatika szóbeli érettségin ezt mondjam majd?

Figyelt kérdés

Minden tantárgyba, de informatikában különlegesen gyakran előfordul, hogy valami tévhit/rossz információ terjed el, és ezt sokszor a tanárok is elhiszik.


Egyik tételben az adatmennyiségekről kell beszélni, és itt meg kéne említeni pár mértékegységet, a bit és a byte-tal még semmi probléma, de az előbb említett rossz információ elterjedése most jön képbe, ugyanis legtöbben az 1024 bájtot hívják kilobájtnak, miközben a kilo az 10^3, azaz 1000 bájt a kilobájt, 1024 bájt az pedig KiB, azaz kibibájt, 2^10.


Ha én mondjuk elmagyarázom a bináris és a decimális prefixumok különbségét akkor az jó lehet, vagy a tanár lehet rosszul tudja és majd hülyének néz?


2014. máj. 13. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem nem olyan nagy hiba ha bájtot vagy akár kilobájtot mondasz max ha nem jó kijavítanak

még ugyan úgy lehet attól jó a szóbelid

2014. máj. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem, nem fog hülyének nézni, csak felkészültnek.

Egyébként nem ilyen egyszerű a helyzet, ahogy írod, ez egy olyan szabvány, ami nem igazán terjedt el, márpedig minden szabály annyit ér, amennyit betartanak belőle, ezért az 1024 byte-ot kilobyte-nak hívni sem hiba.

Továbbá elmondhatod, micsoda káosz van, hogy egy GB tárhely mást jelent egy merevlemez és mást egy DVD esetén.

Ajánlom a Wikipédia Bináris prefixum cikkét.

2014. máj. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2


Tudom, hogy nem ilyen egyszerű a helyzet a valóságban, csak gondoltam szóbeli vizsgán annyira "tudományosnak" kell lenni, hogy a hivatalos szabványt kéne alapnak venni, csak lehet arról meg nem is tud a tanár.

De valószínűleg megemlítem, mert nagyon egyszerűnek néz ki a legtöbb szóbeli tétel, és 15 perc nagyon sok, így valamivel ki kell töltenem.

2014. máj. 15. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!