Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2014 informatika érettségi...

2014 informatika érettségi beadandó fájlok nevei után kellett kiterjesztés is?

Figyelt kérdés

Azért mert nálunk azt mondták hogy kell viszont nem emlékszem, hogy pptx-et írtam vagy csak ppt. Nem emlékszem, hogy oda írtam-e az x-et... Most ezen izgulok, nagyon ideges vagyok.

Egyik osztálytársam pedig semmilyen kiterjesztést nem írt, és megkérdezett egy másik iskola béli tanárt ott pedig azt mondták, hogy nem volt kötelező oda írni a kiterjesztést...


Most akkor hogy is van ez?



2014. máj. 17. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Ennek semmi értelme, miért kellett volna a végére kiterjesztés? A jegyzettömbön kívül sehol sem számít. Tudtommal infóérettségin nem kell jegyzettömbben dolgozni, maximum megadott szöveget kimásolni. Pl. egy word fájl végébe hiába fogod oda írni, hogy .html attól még word kiterjesztésű marad és ez igaz a többi Office alkalmazásra is.
2014. máj. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Ugye a pptx fájl a Power Point alap kiterjesztése, tehát teljesen felesleges a végére akármit is írni, mert alapból így menti el. Ha mentésnél azt írtad, hogy Név.ppt attól még ugyan úgy pptx kiterjesztésű lesz, de abban az esetben is, ha Név.pdf-et írsz, mert ahogy írtam csak a jegyzettömbnél változik meg a kiterjesztés ilyen esetben. Ha az Office bármely alkalmazásánál akarod megváltoztatni az alapkiterjesztést, akkor az a mentésnél a "fájlneve" alatt lévő "fájltípusa" sorban tudod megtenni.


Tehát maximum, azért fogsz pontot veszíteni, mert a dokumentum címét helytelennek fogják minősíteni.

2014. máj. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze azt úgy is mentettem el, én a papírt kérdeztem. Ahova a piszkozati pótlapok számát, beadott fájlok számát és a beadott fájlok nevét kellett írni.
2014. máj. 17. 22:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, gondlom nem egy szellemileg korlátolt lesz a javítótanár.
2014. máj. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Természetesen mindig kell írni, nemcsak 2014-ben, mert a kiterjesztés a név része, azzal van meghatározva a file. Teljesen mindegy, hogy melyik programnak mi az alapértelmezett formátuma, ha egyszer a beadott állományok nevét kell odaírni, akkor az a teljes neve.

Ha rosszat írtál oda, akkor a felügyelő tanár is hibázott, ellenőriznie kellett volna, az van-e mentve, amit felírtál.


De ne izgulj, ezért nem vonnak le pontot, nem is értékelik, ez csak afféle leltár.

2014. máj. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Fuh.. rendben köszönöm a választ! Nagyon féltem, hogy emiatt a ppt-met megsem fogják nézni és -30 pont.
2014. máj. 17. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!