Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Villanyszerelő vagy a szakács...

Pipec159 kérdése:

Villanyszerelő vagy a szakács nehezebb szakma?

Figyelt kérdés
Van egy haverom aki szakácsnak tanul és azon szoktunk vitázni hogy kinek nehezebb a szakmája.Ő persze azt mondja hogy az övé nehezebb meg láttam is a jegyeit és 2 böl bukásra áll és azért bennem is felmerült hogy akkor mégse lehet olyan könnyú neki sem.De én maradok a saját véleményemnél mert azért tényleg nekem se könnyü a villanyszerelés és félévko 32-ből 7-en nem buktak meg,én voltam 2.legjobb :)(bics ha borzalmas a hejesírás de telefonról vagyok :D)
2014. máj. 18. 00:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez kisség butus kérdés. Kinek mi. A két szakma nagyon különböző ezért összehasonlítani nem érdemes. Ráadásul a sulitól is függ, hogy ki hol tanulja.

Egy szakácsnak nem árt ha van egy kis művészi érzéke, tehetsége, mert nem mindent lehet tanulni és az állóképesség is fontos. A villanyszereléshez műszaki érzék kell.

Mindkettő hasznos szakma, szóval ne versenyezzetek ezen :)

2014. máj. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Emberfüggő, más képességet és tudást igényel, és más érdeklődési kört. Ennyi. Egyik sem egy értelmiségi szakma, felesleges ezen vitatkozni.


Amúgy világhírű szakács sok van, villanyszerelőről még nem hallottam.


A fenti végletet leszámítva, mindkettőre szükség van. És speciel egy villanyszerelőnek több hasznát veszem, mert éppen felújítok, viszont utána megünneplem, egy jó étterembe, ahol kitűnő szakácsok dolgoznak :)

2014. máj. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Villszer. Főzni mindenki tud, legfeljebb nem jól :D
2014. máj. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

haha a második jól összefoglalta ;)

De amúgy tényleg hasznosság szempontjából is és művészi érték szempontjából is teljesen más, meg úgy alapból.. szal nem lehet összehasonlítani.


LordMeldrum: villanyt szerelni is tud mindenki max nem jól ;) Nem gondoltad át a válaszod xD

2014. máj. 18. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De mondjuk lehet azért írtad ezt ilyen ösztönösen mert a főzés sokkal ősibb mesterség, pl bárki rákényszerülhet, de hidd el nekem vannak olyan ismerőseim akik még egy pirítóst sem képesek megcsinálni. lol
2014. máj. 18. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Ha a szakács elrontja a kaját akkor kidobja.

Ha a villanyszerelő elrontja az áramkört akkor lehet hogy meghal valaki, vagy kórházba kerül. Egyébként emberfüggő szerintem.

2014. aug. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha elrontja az áramkört?

A szakács sem tudhatja hogy elrontotta e amíg meg nem kóstolja valaki

Olyan álmos és bárgyú meg egy szakács vagy villanyszerelő sincs hogy ilyen balesetet okozna avagy hogy ilyen baleset történne gyakran

De ha már itt tartunk, előfordul mindkét szakmában, de ez egyáltalán nem gyakori.

És ha abból indulunk hogy úgy érted a villanyszerelőnek nagyobb a felelőssége, nem hiszem, és amúgy sem lehet összehasonlítani, mert teljesen más a 2 szakma, ráadásul szakács és szakács között is jó nagy különbség van.

Azok a szakácsok vagy háziasszonyok akik instant cuccokból főznek nem is szakácsok csak összedobnak valamit, az nem főzés.

2014. aug. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítés:

Mérgezett ételre gondolok, akár mérgező gombára vagy romlott ételre. A szakácsnak ilyen szempontból még nagyobb a felelőssége, mert ha minden nap rossz kaját ad akkor az egész közérzetet leronthatja még akkor is ha valaki nem is tudja hogy az az általa megevett ételtől van

2014. aug. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt csináltam, illetve a villanyszerelőt "csak" kiprobáltam, szakácsként dolgoztam. Mindkét szakma teljesen más, általában a villanyszerelő nem nagyon ért a főzéshez,:):D ő csak a szerszámokhoz, szereléshez, stb stb ért. A szakáccsal is ugyanez a helyzet ő pedig még a fakanálon meg eyebeken kivűl nem nagyon fogott a kezében fogókat. Azért mert mindkét szakma teljesen más. Mindnekettőre szükség is van, de az egyikhez szerelői készség, kézügyesség, stb.. másikhoz művészi érzék, kézügyesség stb... kel.. Ha szerelés érdekel akkor villanyszerelő és ha persez szeretsz állványon magasan dolgozni meg fúrni meg ilyenek villanyszerelő, ha főzni szeretsz, ételeket szeretd akkor szakács.
2014. szept. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!