Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha a számokho...

Mit lehet tenni, ha a számokhoz EGYÁTALÁN nem értek?

Figyelt kérdés

A matekon, programozáson, fizikán és kémiai számításokon kívül minden megy az iskolában. Nagyon sokat tanulok, a többi tantárgyból 5-ös vagyok. Azt már észrevettem, hogy bármit, aminek köze van a számokhoz, azt egyszerűen képtelen vagyok megérteni.

Gyakorlom azokat a tantárgyakat amik nem mennek, minden nap órákat ülök felette, de a számokat nem tudom felfogni

Nem tudok mennyiségeket "elképzelni" vagy használni. Még nagysággrendre sem tudom megtippelni (például kb hány ember áll valahol )


Matekdolgozatban írok 45 percig, szenvedek, megírok 4 oldalt és ráírja a 0 pontot. Kémiából és informatikából a számolós részeken kívül a többi megy.


Ami még rossz, hogy anyukám kitalálta, hogy mivel ez az én problémám, ezért matek tagozatra fog iratni. Hátha majd a magasabb szintű, heti hét matekóra beválik.


Kérlek adjatok tanácsot! :(

Szinte mindenből 5-ös vagyok, nem szeretnék megbukni matekból! :(


Minden segítő hozzászólásnak örülnék

előre is köszönöm



2014. máj. 19. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezt hívják diszkalkuliának, nem igaz, hogy nem hallottál róla. Olyan, mint a diszlexia, csak számokkal. De hogy nem buktál már meg idáig? A tanárodnak se jutott eszébe a diszkalkulia? Az interneten van teszt, ha ez alapján diszkalkuliás vagy, akkor sürgősen irány a nevelési tanácsadó, de az igazgató javaslata kell hozzá, aki a szaktanár véleményét is kikéri. [link] Regisztrálni kell hozzá. A kérdező anyukáját szidni nem illik, de hát erre csak olyan tudnék mondani, amit jobb, ha nem mondok. Semmiképpen ne egyezz bele a matek tagozatba, kész öngyilkosság lenne! (amúgy föl se vennének). Hanyadikos vagy?
2014. máj. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha a számokkal hadilábon állsz, akkor töriből hogy lehetsz 5-ös? Az évszámok is számok, és ha tetszik, ha nem, azokat is meg kell tanulni.


Elképzelhető, hogy diszkalkuliás vagy (vagy ilyen betegség nincs, csak az "idiótákat" kell valahova rangsorolni, erről megoszlanak a vélemények), ekkor érdemes felkeresni a nevelési tanácsadót, aztán vagy megállapítja, vagy nem, hogy van-e ilyen bajod. Ha úgy ítéli meg, hogy ebben a betegségben szenvedsz, akkor felmentést adhat matekból, illetve más tantárgyaknál sem értékelhetik a számolásos feladatokat.

2014. máj. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

Eddig nem hallottam róla. Mindenki azt mondta, hogy szimplán csak reménytelen vagyok ehhez.

Most fogom kitölteni a tesztet, mert kíváncsi lettem. Ha tényleg ez az oka, akkor mit tudok tenni ellene? A nevelési tanácsadó miben tud segíteni?


Most 9. osztályba járok, 7.-ben kerültem ebbe az iskolába. A matek írásbelim borh. Minden évben megadták a kegyelelem kettest, mert látták, hogy a többiből jó vagyok.

2014. máj. 19. 20:15
 4/12 A kérdező kommentje:

Egy hibát akartam kijavítani az előző kommentemben és a felét kitörölte..

A matek írásbelim nagyon rossz lett, de a magyar szinte hibátlan. a szóbelim és a hozott pontszámom (tanulmányi versenyek eredményei) pontvesztés nélküli lett.


Őszintén, elég kínosan érzem magam, mert ha számolászavarom van, akkor annak nem hiszem, hogy örülnének itthon..


Köszönőm a segítséget

2014. máj. 19. 20:24
 5/12 A kérdező kommentje:

Most olvastam utána...

Nem matek felmentést szeretnék, hanem valahogy túllendülni ezen a problémán. Már évek óta próbálok fejlődni, segítséget is kértem már, de mindegyik azt mondta, nem tudja ennél egyszerűbben elmagyarázni.

Szóval ha nevelési tanácsadóhoz mennék, ő adna felmentést számolások alól, aminek szerintem nem sok értelme lenne.

Lehet, hogy megoldaná az iskolai problémáim, de az életben nem sokra mennék vele.


Ha találnék egy NAGYON türelmes és hozzáértő személyt, akkor lehetnék én is teljesen átlagos matekból? (Általában elég maximalista vagyok, de tudom, hogy nem fogok semmilyen ehhez kapcsolódó területtel foglalkozni a jövőben)

2014. máj. 19. 20:47
 6/12 anonim ***** válasza:

Mentesd fel magad az osztályzás alól, az nem árt. Gimnáziumban nem fognak neked négy évig kegyelemkettest adni. Ez nem jelenti azt, hogy ne ülhetnél be az órákra, csak mentesülsz az értelmetlen stressz alól. (Ez nem betegség, ez állapot, ha betegség lenne, orvosok kezelnék.)Nem tudsz magad felzárkózni, ez annál súlyosabb, nem elég a hozzá nem értők általi magyarázgatás meg ismételgetés. Csak hozzáértő gyógypedagógussal, kemény munkával lehet javítani a mostani szinteden. A nevelési tanácsadó csak a diagnosztizálásban segít, illetve továbbküld egy szakértői bizottsághoz, akik felmentési javaslatot tesznek az osztályzás alól, amire az igazgató adja meg a felmentést. A gyógypedagógus ingyen nem fog foglalkozni veled, meg kell találni a megfelelő felkészültségű szakembert, és magán úton megfizetni. A szüleid is jobb lenne, ha tudomásul vennék ezt az állapotot, nem te tehetsz róla. (Akkor már inkább ők, hiszen bizonytalan, de valószínűleg genetikai eredetű.)Olvassatok utána a témának, az interneten is van, illetve szerintem fórumokon is lehet sorstársakat találni. Diszkalkuliával nem fogsz tudni leérettségizni matekból, sőt a többi tárgynál is mentesülsz a számolás alól, csak ezt a szakértő szakvéleményében le kell, hogy írja. Másik érettségi tárgyat kell választani. Te még szerencsés vagy, ha most elkezdesz intézkedni, többen vannak itt, akik érettségi előtt pár nappal jöttek erre rá, ott már nincs mit tenni.

Szóval ne akard mindenáron önerőből bebizonyítani, hogy de te úgyis meg tudod tanulni. visszaírhatsz majd, hogy mi lett a teszt eredménye, és mi történt a továbbiakban.

1.

2014. máj. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Itt van például egy leírás, több részlet összerakva, én a közepénél eluntam, de a szüleiddel olvastasd el legalább az első pár oldalt. [link]
2014. máj. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Kérlek írj le egy példát, amit szinte minden osztálytársad ért, csak te nem. Kiváncsi vagyok milyen szinten nem értesz a számokhoz. Attól hogy valamiben nem vagy jó nem kell egyből betegségeket keresni.
2014. máj. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Olvasd már el a kérdését! Nem arról van szó, hogy nem ért egy példát, meg hogy rossz a matematika tantárgyból, hanem hogy "a számokat nem tudom felfogni. Nem tudok mennyiségeket "elképzelni" vagy használni. Még nagyságrendre sem tudom megtippelni (például kb hány ember áll valahol)"

Ez a diszkalkulia. A szélsőséges diszkalkuliások nem tudják megmondani, hogy a Gellérthegy 300 méter vagy 3 méter, nem érzékelik a szám- és mennyiségi fogalakat, ha tetszik, olyanok, mint a színvak, aki nem érzékeli a színeket. Egy boltban a vásárlás vagy fizetés komoly tortúra nekik. Attól, hogy te nem hallottál róla, még létezik, de nem betegség, hanem másféle agyműködés. Olvasd el a mellékelt linket vagy bármi mást.

2014. máj. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Valóban nem hallottam a diszkaluliáról, de miért baj, h simán kérek egy példát, hogy mutasson be? Valamint abból indultam ki, hogy ma mennyimindent fognak másféle agyműködésre. Gondolom a gyerek nem szélsőséges eset, ha tudja hogy egy tanítási óra 45 perc nem 4500 vagy tudja hány oldalat írt.


A kérdésedre válaszolva: beszélj egy pszichológussal, vagy pszichiáterrel. Az tényleg durva, ha naponta órákat gyakorolsz a számokkal. Ugye akkor neked a számok csak egymás után következő jelek? Kíváncsi vagyok, hogy mit írsz 45 percen át, mi van azon a 4 oldalon. Anyukád meg nem gondolkodik logikusan, nem kell eröltetni azt ami nem megy, összpontosíts arra amiben jó vagy. Megjegyzem ha valaki nem ért a számokhoz, az nagy mennyiségben meg tud tanulni kevés összefüggéssel rendelkező dolgokat pl. magyar irodalmat (nem tudom hogy állsz a nyelvtannal, szerintem ahhoz is kell logika, számok).

2014. máj. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!