Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha a számokho...

Mit lehet tenni, ha a számokhoz EGYÁTALÁN nem értek?

Figyelt kérdés

A matekon, programozáson, fizikán és kémiai számításokon kívül minden megy az iskolában. Nagyon sokat tanulok, a többi tantárgyból 5-ös vagyok. Azt már észrevettem, hogy bármit, aminek köze van a számokhoz, azt egyszerűen képtelen vagyok megérteni.

Gyakorlom azokat a tantárgyakat amik nem mennek, minden nap órákat ülök felette, de a számokat nem tudom felfogni

Nem tudok mennyiségeket "elképzelni" vagy használni. Még nagysággrendre sem tudom megtippelni (például kb hány ember áll valahol )


Matekdolgozatban írok 45 percig, szenvedek, megírok 4 oldalt és ráírja a 0 pontot. Kémiából és informatikából a számolós részeken kívül a többi megy.


Ami még rossz, hogy anyukám kitalálta, hogy mivel ez az én problémám, ezért matek tagozatra fog iratni. Hátha majd a magasabb szintű, heti hét matekóra beválik.


Kérlek adjatok tanácsot! :(

Szinte mindenből 5-ös vagyok, nem szeretnék megbukni matekból! :(


Minden segítő hozzászólásnak örülnék

előre is köszönöm



2014. máj. 19. 19:56
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Ma beszéltem a matektanárral, megkérdeztem mit kéne tennem ahhoz, hogy értsem a számokat.

Anélkül, hogy említettem volna, mondta, hogy egy ideje diszkalkuliára gyanakszik, és szeretné ha elmennék a nevelési tanácsadóhoz.

Azt mondta, lehet ezen egy kicsit fejleszteni, és ne érezzem magam kellemetlenül emiatt :)

2014. máj. 22. 17:26
 12/12 anonim ***** válasza:
Hála a jó istennek, akkor már sínen vagy. Legalább pozitívan áll hozzá. Most már nem biztos, hogy ebben a tanévben bejutsz a nevelési tanácsadóba, de azért próbálj meg időpontot kérni. Kérj a szaktanártól javaslatot, illetve az igazgatótól, de azt már elintézhetné a tanár is. Majd számolj be a vizsgálatról. A tesztet megcsináltad?
2014. máj. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!