Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak matekot?

Hogyan tanuljak matekot?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 15 éves vagyok és nagyon nagy bajban vagyok. Egy jó suliban tanulok infó szakon, minden tantárgyból 3-4-5-ös vagyok egyedül matekból állok bukásra.. nem értem a matekot, hiába olvasom nézem át nem értem meg.. nagyon ellustultam, már kedvem sincs elő venni mert tudom hogy úgysem tudom megtanulni :/ segítsetek, kérlek!! Nem akarok évet ismételni már pedig ha év végén megbukok, a pótvizsgán se fogok tudni átmenni. Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. máj. 19. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Különtanár sokat segíthet, vagy bárki aki tud segíteni. Ha valaki jól elmagyarázza meg fogod érteni és onnantól menni fog:) És utána már csak gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás.

És próbáld meg élvezettel csinálni, és úgy felfogni mint egy rejtvényt. Ha kijön az eredmény akkor meg légy büszke magadra :)

2014. máj. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia. :)

Nekem sem ment nagyon a matek, csak szerencsével lettem 4-es félévkor. Felvételire nagyon bele kellett húznom, aminek meglett az eredménye. Én úgy tanultam, hogy összeszedtem azokat az anyagokat, amiket 4 év alatt vettünk, és kerestem a neten feladatlapokat. A példákat követve oldottam meg őket, majdnem minden nap. Ha eleget gyakorolsz és van egy kis logikád, hidd el meg fogod érteni. A szabályokat meg elismételgeted párszor, mintha egy verset tanulnál - persze azért közben próbáld is megérteni, mit próbálnak definiálni. A lényeg, hogy gyakorolj sokat. Sok sikert!:)

14/L

2014. máj. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) a gyakorlás témát eddig is tudtam, csak az a baj hogy leülök elé és nézek ki a fejemből hogy ez mi?! ezzel mit kell kezdeni?! az a baj hogy az eddigi 9 évemet 3-as 4-es 5-ös tanulóként nyomtam végig úgy hogy SOHA SE volt kezemben könyv..
2014. máj. 19. 21:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Magántanár. Ha az ember nem tudja a problémáit maga, akkor segítséget kér. Nem tudom, milyen anyagi helyzetben vagytok, ha a szüleid ki tudják gazdálkodni, kérd meg őket, lássák be, hogy nem te vagy a lusta, hanem nem érted. Ha nincs rá elég pénzetek, akkor a születésnapi, karácsonyi ajándék meg ruhavásárlás terhére is. Lehet, hogy csak egy ideig kell, aztán ha sikerélményed lesz, magad is ráérzel az ízére. Ha most évvégén megbuksz, nyár végéig még fel tud hozni egy magántanár akár hármasig is.

(Ugye nem te vagy egy szomszédos kérdező, aki szerintem diszkalkuliás? Nálad ez nem merül fel?)

2014. máj. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Valoban nem tudod megtanulni mert nem tanitottak meg gondolkodni es minden alapod hianyzik. Keves az ido, amikor meg Magyarorszagon voltam huztam fel sracokat bukasbol kozepesre de ahhoz bizony nagy akarat kell es honapok :/ Mindenesetre ket konyv amit muszaj elolvasni:


Peter Rozsa: Jatek a vegtelennel


Pólya György: Gondolkodás iskolája


Ugye egyiket sem olvastad? Fogalmam sincs hogy mit csinalnak a magyar iskolakban hogy a Polya konyvet nem olvastatjak ugy nyolc eves kortol... na mindegy.


Ezen kivul feladatokat kell megoldanod. Fogalmam sincs most mit tanitanak 15 eveseknek, de eloszor vegig kell menni mindenen amire epul, es olyan peldakat kell megoldani annyit amennyit birsz es amikor nem birod mar akkor meg tobbet. Napi 4-6 ora feladatmegoldas, valoszinuleg tenyleg kell magantanar aki elmagyaraz nehany peldat utana te megoldasz par tucat hasonlot masnapra. Ez mar csak ilyen. Ne felejts el valamilyen sportolassal lazitani kozben. Nyugodtan nezz orultnek de ilyen hajtasba csak megfelelo et- es eletrenddel lehet belemenni.


Sok szerencset.

2014. máj. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja es meg valami: a Jatek a vegtelennel a vegere kicsit mar magasabb rendu matematikaval foglalkozik mint ami neked kell, egyszeruen allj le ott ahol tartasz matekbol. Az a konyv azert kell hogy *ertsd* amire epulsz.
2014. máj. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szia végül átmentél?
2022. máj. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elbeszélések szerint még ma is tizedik osztályos.
2023. júl. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!