Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent az hogy kulso/belso...

Mit jelent az hogy kulso/belso angol erettsegi? Tovabbtanulashoz kellene de nem tudom mit jelent:/

Figyelt kérdés

2014. máj. 21. 09:08
1 2
 1/12 hunbula ***** válasza:
100%
Szerintem az lesz, hogy a saját iskolád rendezi-e le az érettségit vagy sem. Általában emelt szintűnél szokott lenni hogy másik iskolában írod, nem a sajátodban. Értelemszerűen ez lenne a külsős, a belsős meg a saját iskola.
2014. máj. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hol olvastál ilyet? Ez valami egyéni szóhasználat, az érettségi rendszerében nincs ilyen.
2014. máj. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Felvi.hu-n olvastam.
2014. máj. 21. 12:55
 4/12 anonim ***** válasza:
Linkeld már be ide, mert Magyarországon ilyen szóhasználat nincs. A google-ben is csak külföldi utalások jöttek ki, a felviben meg semmi. De nyilván azt jelenti, amit az első válaszoló írt.
2014. máj. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

[link]


A szlovákiai legalább – a Közös Európai Referenciakeret szerinti – B2 szintű idegennyelvi érettségi vizsgaeredmény beszámítható emelt szinten. A százalékos vizsgaeredmény az egyes vizsgarészek (külső írásbeli, belső írásbeli, belső szóbeli) névérték szerinti átlaga. Amennyiben a jelentkező nem rendelkezik külső írásbeli vizsgarésszel, úgy az adott idegennyelvi érettségi vizsgaeredmény akkor sem számítható be emelt szinten, amennyiben legalább B2 szintű. A korábbi, kísérleti jelleggel bevezetett szlovákiai kétszintű érettségi vizsgarendszer szerinti emelt szintű érettségi vizsgák is csak középszinten számíthatók be.

igy van irva :)

2014. máj. 21. 16:27
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

Ja, hát akkor te csak azt az apróságot hallgattad el, hogy te a SZLOVÁKIAI érettségiről kérdezel.

Na látod, ahhoz nem értek, és ha ideírtad volna rögtön, akkor nem is töltöm az időmet feleslegesen ezzel a kérdéssel.

2014. máj. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs olyan hogy külső/belső angol érettségi.Egyszóval ez nálatok Magyarországon van! de már nem is kell mert kapcsolatba léptem a felvi.hu-val és elmagyarázták,hogy ez a MAGYARORSZÁGON történő írásbeli részei.Szóval a tudatlanságodat melyet azzal próbálsz palástolni,hogy ez SZLOVÁKIAI érettségi, ne rajtam vezesd le.

Ui. Szép napot kíván egy idegen akire feleslegesen pazaroltad az idődet!;)

2014. máj. 21. 16:45
 8/12 anonim ***** válasza:
35%

Bocs, kettőnk közül nem én vagyok a tudatlan, a szövegértési problémáidat nem sértegetéssel kéne kompenzálni.


A beidézett szöveg teljesen egyértelműen a szlovákiai érettségiről szól! Belemagyarázni sem lehetne mást. Ha nem érted, állj neki elemezni a mondatokat.


A magyarországi érettségiben NINCS ilyen. Tessék, itt van az angolérettségi hivatalos vizsgaleírása a 40/2002 OM rendeletből: [link] Keresd csak meg benne szépen ezeket a szavakat, hogy "külső" meg "belső"! Segítek: ctrl F. Szóljál, hányat találtál.


Hogy a felvi.hu-nál valaki olyan válaszolt neked, aki nem ért az érettségihez, az sajnálatos, de remélhetőleg legalább a felvételihez ért, mert azért ők a felvi.hu. Én meg az érettségihez értek, vizsgáztam is belőle, papírom is van róla, és tudom, hogy nincs ilyen.

2014. máj. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Te most komolyan "meghazzudtolsz" egy elismert oldalt?Ahol minden információnak van alapja és a legújabb törvények szerint van kiírva?ő nem alaptalanul mondta azt hanem utánanézett.szóval ki is az aki nem ért hozzá?:)

Csak hogy tudd a külső írásbeli az a teszt rész,a belső pedig a fogalmazás.Ezek szerint te egy ilyet sem csináltál? Elég rossz érettségid lehet akkor.Attól hogy nem vagy tisztában a szavakkal amelyek Magyarországon használatosak még léteznek!

És az nem szövegértési probléma,hogy nincs megmagyarázva 2szó amit nem értek.Te sem értetted ezek szerint szövegértési problémáid vannak? Érdekes :D

szerintem az nagyobb szégyen mintha egy magyarországi magyar ne érti mintha egy szlovákiai:)

2014. máj. 21. 17:03
 10/12 anonim ***** válasza:

Rendben, feladom. mindenben neked van igazad.

Tehát:

1. A szöveg, ami a szlovákiai érettségiről szól, a magyarországiról szól (lehet, hogy már hozzá is csatoltad Magyarországot Szlovákiához reggel óta).

2. A belinkelt vizsgaleírásban (a magyarországi angolérettségi egyetlen autentikus elírásában), ahol nem sikerült megtalálnod a "külső" és a "belső" szavakat, valójában mind a kettő többször is benne van nagybetűkkel.

3. A Hold sajtból van.

4. Mindenki hülye körülötted, csak te vagy helikopter.

2014. máj. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!