Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Továbbtanuláshoz emelt angol...

Továbbtanuláshoz emelt angol érettségi vagy közép angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Megnéztem a pontszámító kalkulátoron, de ott csak az emeltért írt többletpontot, a nyelvvizsgáért nem. Lehet, hogy csak az egyiket számítják be? Mert ha így van, akkor most anyagiak miatt nem erőltetném a nyelvvizsgát... ha muszáj, hát muszáj, nem a tudással van itt gond, csak ha úgyse kapok érte pontot, akkor inkább másra fordítjuk a vizsga árát.

Szóval hogy is van ez? :D



2012. dec. 31. 03:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Emelt érettségiért akkor jár 50 többletpont, ha olyan helyre mész, ahol követelmény. Meg ugye el kell érni a 60%ot, hogy nyelvvizsga értékű legyen. Egy nyelvvizsgáért 28 többletpont adható, ezt megkapod bármikor.

Ha csinálsz egy emeltet és meglesz belőle a nyelvvizsgád, akkor is csak az 50 többletpontot kaphatod meg érte, feltéve ha követelmény oda, ahova mész.

2012. dec. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak az egyikért kaphatsz pontot.

Tehát ha felvételi tárgy az angol, akkor az 50 pontot kapod meg az emeltért, de a 28 pontot a nyelvvizsgáért nem.

2012. dec. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

értem... eltén akarok szabad bölcsészetet (művtöri), most nem tudtam megnézni a felvételi tárgyakat pontosan, mert a felvi nem mutat semmit egyenlőre, elvileg estére már meglesznek a szeptemberben induló képzések.


egyébként nálunk, akik például orvosira készülnek, azok két lépésben csinálták a biosz érettségit. először közép, aztán emelt. angolnál nincs ilyen megkötés, hogy rendelkezned kell valami alappal (sikeres közép érettségi vagy nyelvvizsga) hogy emeltezni tudj? mert például tavaly nem tudtam a középszintű előrehozott angolt letenni, kellett volna hozzá nyelvvizsga papír :/

2012. dec. 31. 11:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ez hülyeség.

Előrehozott érettségihez mindössze osztályozóvizsga kell, nyelvvizsgapapír biztosan nem.

Akik először biosz közepet tettek, aztán emeltet, az sem kötelező, de hasznos, mert:

1. megtudod milyen egy érettségi

2. két érettségi eredményből tudsz gazdálkodni (ha pl. rossz lenne az emelt, még mindig ott van a jobb közép)

3. felmérheted a tudásod

Ezt egyébként szintemelőnek hívják, tehát előrehozva lerakod a közepet, aztán rendes érettségi idején pedig az emeltet.

2012. dec. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

hát tőlem pedig azt kértek xD tavaly év vége felé lehetett jelentkezni, hogy idén ősszel megírhassuk a közepet, az osztályzó augusztus végén lett volna, de még júniusban töröltek, mert nem volt nyelvvizsgám.

más is mondta már, hogy ilyen nincsen.. pedig ezek szerint jól jártam volna, ha előbb látok egy középszintet. na mindegy..


köszönöm mindenkinek a válaszokat ^^

2012. dec. 31. 11:53
 6/7 anonim ***** válasza:

"Meg ugye el kell érni a 60%ot, hogy nyelvvizsga értékű legyen...Ha csinálsz egy emeltet és meglesz belőle a nyelvvizsgád..."

Emelt szintű angol érettségi ha 60%ra sikerül akkor az milyen nyelvvizsgával ér fel?:O

2013. jan. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6.-nak írom:

A legalább 60%-os (tehát jeles) emelt szintű nyelvi érettségi egy államilag elismert KÖZÉPFOKÚ komplex nyelvvizsgának felel meg.

2013. jan. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!