Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a keresztneve a honfoglaló...

Mi a keresztneve a honfoglaló Árpádnak?

Figyelt kérdés

2014. máj. 28. 17:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mivel törzsekben éltek (max 60 ember), így a törzsön belül elkerülték azt, hogy azonos generációkban sok Árpád legyen. Mindig egyedi nevet adtak a gyerekeknek, hogy egyértelmű legyen ki az örökös.
2014. máj. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
a vezetéknév - családnév a városodás/városiasodás korában azaz a 11. században kezdett kialakulni. Ahogy írták előtt az ősők nevét mondták mint bemutatkozást. Érdekesség hogy az északi népeknél maradtak fent ilyen nevek pl Ericsen, és kb az összes sen végű (mint fiú)
2014. máj. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
ez a mai legjobb kérdés :)
2014. máj. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Árpádnak egy neve volt...

megkülönböztették úgy, hogy knek a fia.. vagy Árpád fejedelemként... mint akárkinek a foglalkozása, külső tulajdonsága, és származására utalva különböztették meg egymást, ha mégis azonos nevük lett volna.

később ezekből alakultak ki a vezetéknevek/családnevek

2014. máj. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
2014. máj. 28. 22:28
 16/17 anonim ***** válasza:

témához kapcsolódik..


te vagy a másik kérdásnál is a kérdező vagy azt akarod bemutatni hogy rajtad kivül is vannak még buta emberek?


Emese mondáját.. általános iskola 4. osztályában is tanítják már...

2014. máj. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Igen, én írtam, tehát rajtam kívül nem sok hülye van még...
2014. máj. 29. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!