Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anyagmérnökök! Mi a véleményet...

Anyagmérnökök! Mi a véleményetek erről a szakról?

Figyelt kérdés
Szeptembertől megyek anyagmérnöki szakra,a tanterv alapján nagyon jól fog jönni a munkámhoz és tényleg abszolút hasznos lesz. Ti,akik már tanuljátok,milyen benne lenni? Köszi előre is.
2014. máj. 29. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Kár, hogy csak Miskolcon van :( én erre a szakra akartam menni, de csak az ME-n láttam, nem tanulom/nem dolgozok ebben, de biztos forrásokból mondhatom, hogy igencsak keresett! Sok sikert
2014. máj. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Anyagmérnöki van Miskolcon,Dunaújvárosban és Veszprémben( a pannon egyetemen),utóbbin csak nappali képzésben:) én Dunaújvárosba megyek az van legközelebb
2014. máj. 29. 14:14
 3/4 anonim válasza:

Szia!

Én Miskolcon tanulok, mint anyagmérnök. A lényeg, hogy legyen eszed, csináld, tanulj, TDK-zz, aztán adott esetben akár az öledbe hullik a munka, talán még diákként. Több szakiránypárra lehet menni. Mindegyik jó a maga módján. Én azt mondom, hogy a képlékenyalakítás, hőkezelés az, amivel a leginkább el tudsz helyezkedni, bár nem könnyű, de egyetemen mi az? A polimernek van jövője, de a párja, a vegyiparnak én nem látom értelmét nagyon ,mert ha valaki vegyiparos dolgokkal akar foglalkozni, az menjen vegyésznek...szerintem. A kerámia és a hőenergia sem rosszak, az öntészet és a fémelőállítás szintén jó szakmák tudnak lenni

2014. máj. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Detto, mint az utolsó, én is odajárok, MSc-re, vegyészt én is kizárom, mert szerintem nem a legjobb, polimerre járok, így arról elfogultan nyilatkozom :D, a hőkezelő-képlékeny valóban nem rossz, a metallurgia-öntészettel csupán annyi a gond, hogy férfias szakma, és nem preferálják a nőket, a hőenergiára meg ott van ugye az energetikai mérnök gépészéknél, ami szerintem szélesebb látókört biztosít,ha energetikával akar valaki foglalkozni, mi főleg úgy nézzük a hőenergiát, hogy mi kell a szakhoz, de pl. nincs áramlástanunk, normális termodinamikánk, ami szerintem gáz. A kerámia még a jobb kategória, bár arra ott az építőmérnöki
2014. jún. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!