Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítség, irodalom! (? )

Segítség, irodalom! (? )

Figyelt kérdés

Szóval három könyvből áll a kérdéssor, amire nem tudok válaszolni:( A három könyv: Egy magyar nábob, A kőszívű ember fiai és a Szent Péter esernyője. Sajnos az Egy magyar nábobot nem is vettük, így nem is olvastam, tehát nem tudom megcsinálni az olyanokat.


Melyik szereplőre ismersz rá a leírásokból? Nevezd meg az írót és a regényt címét is!

"Pompás termetét nem rejté egyéb, mint egy vállait szabadon hagyó csalánszövetű ing s egy bő selyem török bugyogó."


Ki mondja kinek?

"Gombold be a kabátodat, Wladin" - Annyit tudok segíteni, hogy SZPE-ben van.

"Megfogadtuk, hogy együtt megyünk a pokolba, mennyországba - és haza. - Azt hiszem, hogy a Kőszívű ember fiai, és a beszélgetés Leonin és Richárd között van, viszont azt nem tudom, hogy melyikük mondja melyiküknek.

"És most az úr azért jött ugyebár, hogy gazdag örökséget menten fölvegye" - Ez az Egy magyar nábobban van.


Mi az alábbi mondatok jelentése?

"A többség feje már lógott a borversenyben."

"Jenő igen fanyar képet csinált mindezekhez."

"Huh, de fel volt paprikázva őexellenciája."

"...leszedhetitek a lovak lábáról a bocskort."

"...elszontyolodott erre a baklövésre."

"Ezért mondtam, ...hogy mindenekelőtt jöjjünk tisztába az esernyővel."


Kikhez tartoznak a felsorolt tárgyak?

Kofának való szalmakalap - Szerintem a Kőszívűben van, amikor Edit, Marie és a zöldséges kofa álruhába osonnak. De nem vagyok benne biztos...

Törikszakad csárda - Az egy magyar nábobban van, ha jól tudom.

Virágok az imakönyvben - Fogalmam sincs erről...


2014. máj. 30. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a lustaság fájna... ezek nagy részét magadtól si meg tudnád csinálni, csak rákeresel a szövegben arra, ami a kérdésben meg van adva.
2014. máj. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem tehetek róla, hogy a mi kedvenc íróink műveiből azon belül a művek szövegkörnyezetéből nem lehet leszűrni dolgokat, és arról sem, hogy a fél Egy magyar nábobban franciául beszélnek, én pedig angol tagozatos vagyok. Egyébként pedig kerestem, és mint látható, a dolgok mellé pedig le is írtam, hogy melyik műből van. Ráadásul pedig pont nem kéne rám a lustaság jelzőt címkézni, ugyanis próbálkozok, és próbálom időbe beadni, nem úgy mint az osztály másik fele, szóval ahelyett hogy csesztet egy 13 éves gyereket, inkább segítene neki!
2014. máj. 30. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!