Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Teljesen félreértelmeztem a...

Teljesen félreértelmeztem a novellát irodalom érettségin! Ettől még lehet jó?

Figyelt kérdés

Kicsit izgultam és úgy jött le hogy Kaál Samu lőtte le az orvost..ezt írtam bele.

Most jövök rá hogy az a hadnagy volt...ettől még lehet jó?


2014. máj. 14. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
figyu simán :) én is ezt írtam, és magyartanárom már körülbelül megnézte hogy hány pontom lesz és 60 ból 55 pont a valószínű :) nyugi
2014. máj. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem, a Samu volt.

Mert ugye az van a novellában, hogy

"A kocsi mögött, a bodzagarád alatt, korán kelő kofaasszonyok egy huszár közkatonát láttak." Nem tisztet láttak, hanem közkatonát, az pedig leginkább csak a Samu lehetett.- Vagy a tiszt beöltözött volna közkatonának?

2014. máj. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Meg utána is ez van a szövegben:

"- Kaál Samu, mit tettél?..Mit tettél?- kiabáltak utána, amint a közkatona, eldobva fegyverét, nekifutott a partnak.."- most akkor mégis a kofák kit láthattak? -

2014. máj. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem is lehet egyértelműen kihámozni a novellából,

hogy most most a tiszt (báró) vagy a közkatona lőtte-e le az orvost szerintem. Mert a novellából tényleg az vehető ki, hogy a közkatona volt, hiszen őt látták az asszonyok elfutni

2014. máj. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam de szerintem a hadnagy volt és megbízta Samut hogy csak elrohanjon.

Logikusabb mert a gyilkossagra nem tudta volna rabeszélni ilyen könnyen valamint ezért nincs lelkifurdalása...

Meg valahol neten is ezt írták.

2014. máj. 14. 21:10
 6/6 anonim ***** válasza:

De a feladat az volt, hogy a mű szerkezetéről kellett

írni, tehát pl. pont ezekről a kihagyásokról, hogy

ezek miatt nem teljesen egyértelmű, ki követte el a gyilkosságot. Meg pl. az is fura, hogy mikor volt az a szerenád, akkor a tiszt még valami karddal hadonászott,

szóval nem is volt nála lőfegyver, de a gyilkosságot meg már lőfegyverrel követték el. Hát ez is elég homályos

2014. máj. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!