Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha nem akarom...

Mit csináljak ha nem akarom befejezni a sulit de a szüleim elvárják?

Figyelt kérdés
Most Júniusban lesznek a vizsgáim de amit tanulok azt egyszerűen ki nem állhatom egyszerűen utálom, gyakorlatra is úgy jártam h összeugrott gyomorral és hányingerrel. Az elején még elvoltam vele de így a végére már teljesen megutáltam. Ha most lerakom ezt az iskolát és majd le akarok rakni egy más szakmát az már több 100.000Ft de ha nem rakom le akkor elmehetnék olyan suliba amit esetleg szeretnék vagy én nem tudom de nem akarok ebben a szakmában dolgozni, viszont a szüleim megölnének ha abbahagynám mégis mit tehetek ?
2014. jún. 1. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen szakma?
2014. jún. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elég egyszerű a mérleg. Az egyik oldalon egy olyan szak van amit szeretsz, a másikon az életed.
2014. jún. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2-nek nincs igaza. Semmi értelme olyan iskolát végigszenvedni amit utálsz, csak, hogy utána a munkahelyeden is csak undort érezz. Ha ez neked élet, akkor hajrá... Alapból nem is írta le milyen iskoláról van szó, így alaptalan a hozzászólása.


Leírásból arra következtetek, hogy egyetemre jársz és nem bírod az elvárásokat teljesíteni. Én is voltam ebben a cipőben. Idegileg kikészít, nincs értelme meggebedni a semmiért.


Több lehetőséged is van: átjelentkezhetsz másik szakra. Átjelentkezhetsz másik intézménybe. Kiléphetsz és elkezdhetsz valami teljesen mást.


Ha jól gondoltam és egyetemen buktál el, nyugodtan lépjél ki, mert úgysem fogod tudni teljesíteni. Helyette keressél egy OKJ képzést, ami már olyan területen van amit szeretsz. Ezt elvégzed és utána elmész főiskolára alapszakos diplomáért (vagy egyetemre, teljesen mindegy, mert ugyanazt a papírt adja).


Értelemszerűen az OKJ és alapszak ugyanazon a területen legyen. Ha így csinálod, akkor erős alapokat fogsz kapni az OKJ-n.

2014. jún. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem egyetem a leírás alapján. Inkább valami szakközépsuli vagy 2 éves szakképesítés tovább haladva a sulija vonalán.
2014. jún. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!