Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy hónap múlva kezemben az...

Egy hónap múlva kezemben az érettségim. Lehetőségem van maradni egy évet és befejezni a mezőgazdasági technikus képzést vagy válasszam az állásajánlatot ami támogatna engem a kinézett egyetem elvégzésében?

Figyelt kérdés
Az első esetben maradok egy évet a suliban és lesz egy szakmám amivel bár semmit sem tervezek kezdeni de plusz pont az egyetemre jutáshoz. Ennek a hátránya h az egyetem drága és anyagilag csak magamra számíthatok. A második variáció h elfogadom az állásajánlatot, keresek havi bruttó 150ezret, + kedvezmények+egyéb juttatások+évi27 nap szabadság (ez egyébként egy büntetés végrehajtó intézetben lenne ez a munka, tehát utazási kedvezmény stb gondolom nagyjából tudjátok h egy hivatalos személynek milyen kedvezmények járnak mindenhol) plusz támogatna anyagilag az egyetemmel kapcsolatban.. Nem tudok választani

2014. ápr. 11. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Ezt hogy csinálod? Két hónapon belül senki nem oszthat új érettségi bizonyítványokat.
2014. ápr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Én felnőtt 37 éves fejjel a másodikat választanám. 18 évesen állásod lenne. Ez nagyon fontos szempont. Az egyetemet támogatják, tehát végzettséged is lesz.

Ha magadnak kellene állnod az egyetemet, akkor is dolgoznod kellene, csak a diákmunka nem fizet ilyen jól és az önéletrajzban sem mutat olyan jól, mint egy teljes állás.

2014. ápr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

1 hónap múlva még csak a 4 írásbelin leszel túl, és még ott a választott, meg júniusba a szóbeli


(bár Erdélybe úgy tudom május végére megvan minden)

2014. ápr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
jó elírtam de a lényeg h hamarosan meglesz a papír, ha valamit nagyon el nem rontok. tehát eléggé dilemmában vagyok
2014. ápr. 11. 17:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Anyagilag egy ilyen lehetőséget kár kihagyni. Egy biztos munkahely manapság nagy kincs, és még a továbbtanulásodat is támogatnák. Egyáltalán milyen érveid vannak az első változat mellett?
2014. ápr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
azt várják el tőlem a szüleim.. ha felhozom a témát h szeretném megkeresni a pénzem az egyetemre azt mondják h ha egyszer abbahagyom egy kis időre a tanulást akkor nem fogok újra belekezdeni mert fontosabb lesz a munkám
2014. ápr. 11. 18:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 8 évvel az első diplomám után szereztem a másodikat, munka mellett. Később még két OKJ-s oklevelet, munka mellett. Nem olyan lehetetlen az, ha akar valamit az ember.


#1

2014. ápr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!