Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vannak itt szociális munkások?

Vannak itt szociális munkások?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor miért szeretitek a munkátokat és könnynen találtatok munkahelyet?

2014. jún. 2. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha pénteken sikerül az államvizsgám... :)

Így mondjuk a könnyen találtatok munkahelyet kérdésre nem tudok válaszolni, mivel jelenleg nem a szakmámban dolgozom, de például a szakmai gyakorlatomat nagyon szerettem, szívesen is maradtam volna ott (egy anyaotthonban dolgoztam), csak hát megmondták, hogy nem tudnak felvenni senkit, sőt, valószínű, hogy valakit el is kell küldeniük :(

De amúgy szerintem egy nagyszerű hivatás a szociális munka, nagyon jó érzés, amikor a kliens eljut odáig, hogy már képes önállóan kezelni egy olyan problémát, ami miatt eredetileg a te segítségedet kérte. Remélem majd újra dolgozhatok egyszer a szakmámban, de egyelőre nem szeretnék munkahelyet váltani (babát tervezünk), majd csak néhány év múlva.

2014. jún. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én szociális munkás vagyok. Szerintem nem nehéz elhelyezkedni, nekem az utolsó évben - államvizsga előtt egy hónappal- már meg volt hová megyek dolgozni, csak kellett hozzá a diploma, addig nem tudtak felvenni. Diplomaosztó utáni napon kezdtem, de előtte is dolgoztam egy civilszervezetnél (ott nem nézik annyira a végzettséget, mint a közszférában).

Én szeretem "a hivatásomat", szeretek emberekkel foglalkozni, beszélgetni, meghallgatni másokat.

2014. júl. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!