Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esélyem így bekerülni...

Van esélyem így bekerülni egyetemre?

Figyelt kérdés

Turizmus-vendéglátásra idén 428 a meghatározott ponthatár, viszont nekem csak 424 lesz.

Ha egy egyetemen egy szakra felvehető emberek számát 10 és között határozták meg, de első helyen csak 50-en jelölték meg, akkor van esélyem bekerülni, attól hogy a ponthatár alatt vagyok?



2014. jún. 3. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
36%
Ha van megadott ponthatár akkor azon nem változtatnak.
2014. jún. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Amikor kihirdetik a ponthatárokat akkor aki elérte az bejutott, aki nem az nem.

Ki van találva a rendszer, mindent figyelembe vesz, azt is hogy ki mit hányadiknak jelölt hány ponttal, így fog kijönni egy ponthatár, aki elérte bent van, aki nem nem.

2014. jún. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy lehet lepontozni az előttem szólót, mikor teljesen igazat írt és nem bunkó stílusban.

A rendszer minden jelentkezés pontszámát, sorrendjét figyelembe veszi. És nagyon egyszerű, amíg nem lesz ponthirdetés, nem tudsz spekulálni úgymond, mert minden azoktól függ, akik veled együtt ugyanerre a szakra jelentkeztek.

Ezért majd július közepén ott állsz majd egy kivetítő előtt/a telefonoddal a kezedben/net előtt, meglátod a pontszámot amit emellé a szak mellé írtak, és egyből tudni fogod, hogy felvettek-e.

Ha 424 lesz apontszámod és ez már fix, akkor ez azt jelenti, hogy ha 425-t ír ki vagy nagyobbat, nem vagy bent. Ha 424-et, pont bent vagy. Ha 423-at, akkor is bent vagy.

2014. jún. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!



(Egyébként nem én pontozgattam, se le, se föl.)

2014. jún. 3. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!