Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemre építészmérnöki...

Egyetemre építészmérnöki szakra nehéz úgy bekerülni hogy gimnazista vagyok és nem tanultam szakmai rajzot hanem elkezdeném külön tanárral?

Figyelt kérdés
2011. dec. 18. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Bekerülni nem a szakmai rajzkészséged alapján fogsz, hanem az elért pontszámod alapján, ha be fogsz.
2011. dec. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tájépítésznek tanulok, ahol szerintem kb. ugyanaz a felvételi. Én se tanultam ilyet, egyik szünetben megkértem a rajztanárt, hogy magyarázza el. Kb. 15 perc alatt elmagyarázta, adott 1-2 házi feladatot meg könyvet, megcsináltam és ennyi, felvettek. Mondjuk valamennyire szerencsém is volt.
2011. dec. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Muszáj gyakorolnod előtte, mert építészeknek a felvételi pontszámon kívül még egy rajz alkalmasságin is eredményesen kell szerepelnie.
2011. dec. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első, kell az építészmérnökire rajz alkalmassági. Tehát nem ártana azért pár alkalommal ellátogatni egy rajztanárhoz, hogy segítsen.
2011. dec. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
nem tudom, hova szeretnél menni, de a bme-n a rajz alkalmassági csak szabadkézi rajzból áll. a rajztanár tudni fogja, hogy mit is kéne elérned, a legfontosabb, hogy gyakorolj minél többet, hogy gyorsan tudj rajzolni, mivel egy nagy beállításra van 3 órád
2012. jan. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

na akkor elmondom hogy itt senki nem tudja hogy miből áll a rajzi felvételi..

3 óra áll rendelkezésre, először egy 1,5 órás egyiránypontos feladat majd ezt 1,5 órás térkompozíció rajzolás követi.

siker titka hogy otthon mindennap szorgalmasan gyakorolsz + pontos vagy és gyors.

2012. márc. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem bekerülni nehéz, hanem ott maradni. A felvételi szerintem nem nehéz. A szakmai alapok hiányozni fognak az első fél évben, akkor fogsz esetleg hátrányban lenni a szakközepesekhez képest, de meg lehet csinálni.

Ügyesen!

Egy gimnáziumost végzett, mégis építéssszé vált ember :)

2012. márc. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!