Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit kérnek el az Europass...

Mennyit kérnek el az Europass bizonyítványért ha ki szeretném váltani, OKJ felsőm van. Érdemes kiváltatni ha külföldre akarok menni de nem Európa?

Figyelt kérdés

2014. jún. 5. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:

tőlem 5000 ft-t kértek februárban !

Szerintem érdemes, a munkavállalást mindenképpen megkönnyítené. (főleg ha angolul van, ha munkaerőre van szükség, pl: Svájc, ott is beszámíthatják)

2014. jún. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ausztráliába megyek pár hónap múlva és már ha ott vagyok szeretném a szakmám is honosíttatni, szóval angol nyelvű mindenképp kell.

Egyébként én is 5.000-et olvastam, de azt hallottam lehet változó.

2014. jún. 5. 11:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Tőlünk a héten 5070Ft-ot kértek, csak hogy pontosan tudd :)
2014. jún. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ezek szerint megéri ha ennyien kikérik :D
2014. jún. 5. 16:54
 5/7 A kérdező kommentje:
kikértem az europass bizonyítvány-kiegészítőt (3 oldalas doksi) magyar és angol nyelven, nem kértek érte pénzt :)
2014. jún. 18. 19:07
 6/7 anonim ***** válasza:
:)) jól megúsztad, remélem hasznát veszed, sok szerencsét!
2014. jún. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Europass Központ válasza:

A törvény értelmében a vizsgáztató intézmények a bizonyítvány-kiegészítőért költségtérítést kérhetnek - ez minden intézmény saját hatásköre. A magyar nyelvű bizonyítvány-kiegészítőért költségtérítés nem kérhető. Egy idegen nyelvű bizonyítvány-kiegészítőért maximum a mindenkori minimálbér 5%-a kérhető el nyelvi változatonként. 2015-ben a minimálbér 105.000 Ft.-, így az Europass bizonyítvány-kiegészítő adminisztrációs díja 5.250 Ft.

Az Europass bizonyítvány-kiegészítők online rendszerében angol, német, francia, olasz, és spanyol nyelvű dokumentum kiállítására van lehetőség. Ugyanazon szakképesítés különböző nyelvi változataiért külön díj csak abban az esetben számítható fel, amennyiben a vizsgázó a bizonyítvány-kiegészítőt több idegen nyelven is kéri (például angolul és németül).

Bár az Europass bizonyítvány-kiegészítő elsősorban az Európai Unió tagállamaiban ismert és elismert, bárhol megkönnyíti a munka- és tanulmányi felvételizés folyamatát azáltal, hogy egy tartalmas és átlátható pályázati anyagot adsz be, ráadásul akár a célország nyelvén.

www.europass.hu

2015. júl. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!