Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki mit húzott kémia emelt...

Ki mit húzott kémia emelt szóbelin? Hogy érzitek hogy sikerült?

Figyelt kérdés

2014. jún. 5. 14:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Tételt húztam.
2014. jún. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

A- szenhidrogenek az iparban, koolaj, foldgaz, frakciok, krakkolas,oktanszam..alkenek, dienek + jelentoseguk a muanyaggyartasnal, szenhidrogenek addicioinak jellemzese + ipari jelentoseg

B- hidrogen-peroxidos - jodoldatos -kemenyitos kiserlet..ami nem lett kek :D

C- sosav, ecetsav es natriumsoik vizben valo oldodasa, mi hogy miert..

Mondjuk en rosszabbra szamitottam, volt 1-2 dolog amit nem tudtam de ugy osszessegeben szerintem nem volt olyan veszes :)

2014. jún. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönjük hogy megosztottad velünk!:))
2014. jún. 5. 19:13
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A: hidrogén jellemzése, izotópok, kémiai, fizikai tulajdonság, elektronszerkezet stbstb

kísérlet: szőlőcukor-karbamid-keményítő azonosítása

problémafeladat: SO2 és SO3 egyensúly, koncentrációváltozással kapcsolatos kérdés, amit megoldottam, de olyan faszán elbeszéltünk egymás mellett a bizottsággal, hogy a végén inkább feladták és kiküldtek.. de azért remélem, hogy nem húzták le nagyon:/

2014. jún. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A 2. könnyebbnek tűnik, de azért nem rossz egyik sem:)
2014. jún. 6. 11:14
 6/12 anonim válasza:
100%

A: Oxigén és allotróp módosultainak jellemzése, élettani jelentősége. Peroxidok. Oxovegyületek csoportosítása rácstípusuk és vízoldhatóságuk alapján, illetve sav-bázis reakciója párnak

(ez jó volt aránylag, bár eleinte nem értettem meg hogy csoportosítanom kell meg nem jutott eszembe hogy hogy képződik az ózon:D)


B: formalin és aceton megkülönböztetése


C:A Kálium és az argon első és második ionizációs energiáját kellett összehasonlítani, melik nagyobb és miért..itt még rákérdeztek a héjak és az atommag kapcsolatára de azt nemtudtam :D


Összeségében remélem jó lesz..nagyjából tudtam válaszolgatni a kérdésekre, meg rávezettek, hamarabb is befejeztem mint 20 perc, ez remélem jót jelent :D


Más, amit még hallottam, de csak nagyon vázlatosan:

A: diszacharidok

A: szén és szilicium összehasonlítása, szén allotróp módosulatai, jellemzésük, felhasználásuk

C:imidazol és karbamid sav-bázis tzlajdonságai

2014. jún. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönjük neked is!:))
2014. jún. 6. 17:12
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ma szóbeliztem:

A: kémiai reakciók sebessége, reakciók csoportosítása legalább 4 szempont alapján

B: etanol + Na reakciója, keletkező anyag vizes oldatának kémhatása

C: vízlágyítás, ezen belül is a forralás


Ami még biztosan volt ma:

A: zsírok, olajok

A: víz mint oldószer és reakciópartner

2014. jún. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

A: NaOH fizikai, kémiai tulajdonságai, reakciója fémekkel, szerves és szervetlen savakkal, halogénezett szénhidrogénekkel

B: CuO redukciója hidrogéngázban (nem elvégzendő)

C: SO2 SO3-á oxidálása exoterm reakció, az ipar mégis 400-500 fokon viszi végbe, miért?

2014. jún. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A: salétromsav jellemzése. Fizikai, kemiai tulajdonságai

B: metanolba, vizbe, piridinbe, hangyasavba natriumot rakunk. Melyik esetben nincs változás?

C: szen-dioxid, viz, benzol halmazallapota. A szen-dioxid molaris tomege a kettő közt van, mégis gáz, miért?

2014. jún. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!