Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Semmit sem készültem a fizika...

Nutritio kérdése:

Semmit sem készültem a fizika érettségimre, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy csináltam egy előrehozott fizika közép érettségit év elején, ami lett olyan jó és a választott szakomra olyan kicsi a ponthatár, hogy az a közép érettségi bőven elégséges. Ezért nem készültem semmit az emeltre, ami kezdetben jó ötletnek tűnt, és ezért jelentkeztek az emeltre, csak hát meggondoltam magam közben. A család és ismerősök nyaggatnak, hogy menjek el, mert mi van, ha tobb pontom lesz, viszont lenyeges pontkülönbséget csak 83%os szobelivel érnék el.... Az írásbelit sikerûlt 51%osra ôsszehozni. Ha elmennék leégetni magam, és esetleg húzok egy tételt, amihez közöm nincs, utána húzok egy póttételt, amihez szintúgy, nem értek. Akkor utána elköszönök, vagy hogy működik?

2014. jún. 5. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már írásbelizni elmentél, akkor érdemes a szóbelit is megcsinálni, ugyanis nem tudhatod, hátha belenyúlsz olyan tételbe, amit nagyon tudsz. Az meg, hogy leégeted magad, ne érdekeljen, emelt szinten nem fogsz ismerni egy vizsgáztatót se!
2014. jún. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi százalékot nem lehet tippelgetni, valamit tudsz akkor.

Elmész, max. nem tudod. Megbuksz, kapsz róla egy papírt. A középszintűt íratod be. Ennyi. De szerintem is megpróbálhatod azért.

2014. jún. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy semmit sem készültél? Négy évig nem jártál be iskolába?


Másrészt semmi. Valamit nógatnak ottan, még szenvedsz, aztán megköszönik, és elmehetsz. Majd később lepontoznak, amennyire megérdemled, és valszeg többet nem látnak. Megverni vagy megölni tuti nem fognak.

2014. jún. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ilyen értelmes válaszolókkal rég volt dolgom:) Hát persze jártam én suli a tanultam, készültem, csak középszinten. Az emelt szint az más tészta, minden faktos fizikara el kellett volna járnom, és nagyban készülni. Csak adódott a duplázás, és az alacsony pknthatár, ami azt eredményezte, hogy kevesebb rákészüléssel is felvesznek egyetemre, ahova jelentkeztem.
2014. jún. 5. 18:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mikor szóbelizel, de legalább elolvashatod azokat, amiket nem tudsz, hogy mégis mi van benne. vagy megtanulsz pár témakört, hátha..:)
2014. jún. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*Vagy
2014. jún. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 reptoid ***** válasza:

A szóbelinek a fele kísérletekből áll, azok pedig mind fent vannak youtube-on kidolgozva. Ha azokat nézegeted, már egy csomó rád fog ragadni.

A másik fele meg elmélet, de azok sem olyan vészesek, az írásbelis tudásoddal meg lehet azt csinálni. Külön a szóbelire én sem készültem annak idején, csak a kísérleteket tanultam, aztán hibátlan lett :D

2014. jún. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Holnap van a szóbeli
2014. jún. 5. 20:29
 9/9 reptoid ***** válasza:
Addig pont végig tudod nézni őket :D
2014. jún. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!