Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha szóbeli érettségin kérdezne...

Ha szóbeli érettségin kérdeznek valamit, de gőzöd sincs, hogy mit kéne rá mondani, akkor mi a teendő? Csak mert azt hallottam, hogy nem szeretik ha azt mondod, hogy "nem tudom".

Figyelt kérdés

2014. jún. 5. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondtam, hogy nem tudom.:D Most ha olyat kérdeznek, amire tippelni sem tudsz akkor nem tudod.

Vagy elkezdesz hangosan gondolkodni a kérdésen.

2014. jún. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még egyetemen is azt mondom hogy nem tudom. Most ha tippelni se tudok akkor aztán ülhetünk ott csendben estig.
2014. jún. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Azért ha készültél, olyan nagyon ritkán van, hogy

semmit nem tudsz kinyögni, hacsak nem vagy fáradt

Vagy milyen tárgyra gondoltál?

2014. jún. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne húzd az időt rizsázással, ha nem tudod, mondd meg, hogy nem tudod. Az így megmentett időben kérdezhetnek olyat,amit tudsz, vagy rávezető kérdésekkel mégiscsak sikerülhet nekik kiszedni belőled a jó választ. A rizsázásra úgyse kapsz pontot.
2014. jún. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Szóbelin általában van időd kidolgozni a témát, ha tudod akkor nem egy szót nem fog kérdezni a tanár, csak hívja a következőt.

Ha mondjuk angolból vagy más idegen nyelvből nehezen megy egy téma és nem sokat tudsz róla akkor megpróbálhatod elterelni más irányba. Mondjuk egy környezetszennyezésből könnyen egészséges életmódot lehet csinálni és ha ügyes vagy észre sem veszik.


De más tárgyaknál nem érdemes rizsázással próbálkozni, inkább mondd meg, hogy nem tudod. Innentől pedig a tanáraid személyisége a döntő, te jártál hozzájuk az elmúlt években, te ismered, hogy ki mennyire jó fej.

Nálam is előfordult, hogy benyögtem a nem tudomot, de az pont egy nagyon jóindulatú tanárnál volt, mosolygott és kérdezett mást. Végül nagyon jó pontot adott a szóbelimre.

2014. jún. 6. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2014. jún. 6. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!