Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt angol szintű érettségi?

Emelt angol szintű érettségi?

Figyelt kérdés
Holnap megyek emeltezni angolból, és most kezd bennem tudatosulni ez az egész, hogy úristen én félek tőle... Ezen a héten olvasgattam a témákhoz szövegeket, de ha belegondolok ott hogy fogok beszélni... Nagyon stresszes vagyok, félek, hogy le fogok blokkolni :( Főleg a vitától tartok... Hogy össze tudok szedni 1-2 érvet, de többet nem és csak nézek majd ki a fejemből. Ráadásul ha egy olyan témát kapok... Írásbelim 95 pontos lett a 120ból, de az annyira másabb, senki nem bámul, meg volt időm átgondolni, szokásos. Már kétségbeesésemben írok ki kérdést, hogy Nektek milyen tapasztalataitok vannak az emelt angol szóbeli érettségivél kapcsolatban, főleg azok élményeire lennék kíváncsi, akik hasonlóan éreztek előtte... Elmondani nem tudom mennyire félek, szeretnék még átnézni dolgokat, de azt se tudom mit! Tudom, mondják, hogy ne nézegessek már semmit ilyenkor, de mégis...
2014. jún. 5. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Feküdj le aludni, pihend ki magad. A 79%-os írásbelid azt mutatja, hogy jól tudsz angolul és értelmes vagy. A középfokú nyelvvizsgád már meg is van. Az első rész könnyű, a vitánál tényleg ki kell fogni, de a legtöbb téma normális, és nem feltétlenül saját ötletek sorával kell előállni, hanem az ellenérveket cáfolni. Nem baj, ha magad se hiszed el, amit mondasz, lényeg, hogy beszélj. A képeknél meg azt mondod, amilyen gondolatokat keltenek benned a képek, nincs rossz válasz. Ha nem is lesz maximális pontod, azért elég sokat össze fogsz szedni. A vizsgáztatók kedvesek, mosolyognak.

egy vizsgáztató

2014. jún. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A cím értelmetlensége pedig azt mutatja, hogy tényleg jót fog tenni az alvás. :-)
2014. jún. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szombaton megyek szóbelizni, de tudom, hogy ez milyen érzés, egy verseny alkalmával (ott is a listening volt a húzós, mint idén) nagyon beparáztam. Azt se tudtam hol vagyok, de amikor kijöttem, rájöttem, hogy tulajdonképpen semmi 'húdeijesztő' nem történt. Bementem, bemutatkozás, párbeszéd, önálló téma (ennyiből állt az egész) és már lehetett is kimenni. A vizsgáztatók eddig velem még mindig kedvesek, jófejek voltak.

Nem szabad félni, fel a fejjel. Az eredményed alapján tudsz angolul: az a lényeg, hogy megmutasd. Ha valami nem ugrik be elsőre, keress rá másik szót. A vita persze elég nehéznek tűnik (én is attól tartok), de ott is csak beszélni kell. Ha most még 26xr átnézel mindent, csak még jobban ráparázol, szerintem. Én a helyedben max. megnéznék még egy angol filmet: az egy kicsit ki is kapcsol, de azért mégiscsak gyakorolsz.

Ne félj, tuti, hogy jól fog menni.

(mondja, aki egyébként ugyanúgy retteg)

2014. jún. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jézusom, ha ezt nekem nem mondja senki, soha fel nem tűnik... De így is párszor el kellett olvasnom, hogy mi az értelmetlen benne, szóval így van, az alvás mellett döntök :)

Köszönöm a választ, kicsit megnyugtatott. Nekem az angoltanárom egyből csalódottságot váltott ki az írásbeli után, mondván, hogy ennél jobbat várt volna. Ez is rátesz azért, hogy most ennyire félek, kicsit levitte az önbizalmam. Másik, hogy a képeket úgy állították be nekünk, ha nem ismerem fel pontosan, mi van rajta és nem arról a témáról beszélek, pontokat vesztek, ráadásul a vitát is eléggé úgy vázolták fel, hogy amíg a vizsgáztató mondja az érvét, addig nekünk már a következőn kell rég gondolkodnunk - ez is elég ijesztő benyomást keltett...

2014. jún. 5. 22:24
 5/9 A kérdező kommentje:
Vagyis a válaszokat, mert közben még egy érkezett :)
2014. jún. 5. 22:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia, én ma voltam túl a szóbelin. Volt már egy felsőfokú nyelvvizsgám de az idegen helytől,idegen arcoktól kicsit rámjött a para. Meg az volt a vicces hogy "túlkészültem",sokkal egyszerűbb témákat kaptam mint amikre számítottam. Én abból készültem fel hogy erkölcsi kérdésekről,gazdaságról,turizmusról,fogyasztói társadalomról,globalizációról,egészségügyi vívmányokról,tudományos-technikai eredményekről kell beszélnem. Erre mit kaptam? környezetvédelem és párkapcsolatok :D


Ne izgulj,pihend ki magad és ha van olyan ismerősöd/barátod/barátnőd aki tud angolul,fél-1 órát beszélgess vele a tételeidről a vizsga előtt. Az én javaslatom az hogy még utoljára szedd össze csak címszavakban hogy milyen témánál mit tudnál megemlíteni és ezeket olvasgasd át.


Sok sikert!

2014. jún. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as, Neked pluszba sok sikert is kívánok szombatra! Csak legyünk túl az egészen :)
2014. jún. 5. 22:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és na hagyd hogy lehúzza a kedved az angoltanárod,nekem 74%-os lett az írásbelim és az én tanárnőm (aki nyelvvizsgáztató is) azt mondta minden eredmény ami 80% körül van az már jónak számít. Ráadásul az idei írásbeli szivatós volt,a magnó is nehéz volt,a nyelvhelyesség se volt piskóta. Szép eredményt értél el,legyél rá büszke! :)
2014. jún. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es (számozás szerint 6-os), köszönöm válaszodat, szerintem holnap reggel/délelőtt gyorsan átfutom a témákat, ahogy javasoltad, hiszen csak délután lesz a vizsga. Remélem nem olyanok közül fogok én sem húzni, amikre Te készültél :) Ezalapján gondolom jól sikerült Neked, gratulálok hozzá!
2014. jún. 5. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!