Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Visszafizettethet velem...

Visszafizettethet velem utólag az egyetem egy már elutalt ösztöndíjat?

Figyelt kérdés
undorító történet, tavaly nekem ítélték igen elegáns helyen a köztársasági ösztöndíjat, jött is egy darabig, és a 8. hónapban valami különös véletlen folytán felfedezték, hogy a részletes kiírás egyik pontja alapján ez nekem mégsem járt (bár elolvastam pályázáskor, én nem értelmeztem úgy, hogy kizárható vagyok, és az elbíráláskor még ők se..), és most kérik vissza. lehet ilyet? meg mivel tudnak rákényszeríteni, hogy fizessem vissza? ha meg nem tudom, mehetek közmunkásnak? ...

2014. jún. 6. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:

hát ez ellen jogásszal lép fel..

van, -önkorm.on érdeklődj-, ingyenes jogszolgálat

vis maior, nem te tehetsz róla

2014. jún. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*lépj fel
2014. jún. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem voltál jogosult az ösztöndíjra, akkor visszakérhetik tőled. És akár polgári peres eljárással is vissza tudják követelni.
2014. jún. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Hát ez egy undorító történet, igazad van.... vélhetően kipics*ztak(ahogyan engem is), de gondolom ezt már te is sejted.


Velem 5. hónapban tették ugyanezt a köztiösztivel, és visszafizettem, egy telefonálás után döntöttem a lehetséges több éves hercehurca elkerülése végett (szerencsémre részletfizetési lehetőséget kaptam).... majd 1 évre rá pedig a helyi egyetemi külön ösztivel játszották el ezt velem, bár mivel az munkához volt kötve, és én a munkát elvégeztem, ezért utalták tovább.


Így visszanézve az történhetett, hogy egy ember (valakinek a valakije talán) fellebbezett a nekem ítélt öszti miatt, és 'találtak' benne hibát (mással is játszottak már ilyet, ezt az egyetemi TO-sok mondták, szóval nem vagyunk egyedül:)

2014. jún. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

valószínűnek tartom az időzítés miatt, hogy valóban valakinek a keze benne van, hogy ha eddig nem történt semmi, most mégis miért - ergo ki dobott fel a minisztériumnál, ha egyáltalán történt ilyesmi, és nem egyszerűen az egyetem küldi rájuk hivatkozva a leveleket, miközben egyszerűen ők tartják meg a pénzt.

mivel az ösztöndíjat nagyrészt azáltal nyerem el, hogy képviseltem az egyetemet és ezt az országot rengetegszer külföldön, innentől egyértelmű, hogy a teljesítményem ilyen szintű sz.rba se vétele után megyek is oda vissza. ez Magyarország, ahol nagyon törekszenek arra, hogy megtartsák a tehetséges hallgatókat..

2014. jún. 6. 10:01
 6/6 anonim ***** válasza:
81%

Milyen területen mozogsz?

(én természettudományin- biológia+kémia, ezen kaptam meg)

Sajnos ilyen Mo.... engem is felzaklatott anno, hiszen nekem is volt teljesítményem, amit semmibe néztek... de majd idővel jobb lesz, bár ez a szálka azért ott marad, és növeli azt a bizonyos halmot, ami a közigazgatás működésével kapcsolatos...

A legigazságtalanabb az volt, amikor rájöttem a helyi egyetemi hök által adott pénzek feltételeivel, ami kb kifulladt a haverság szintjén, szóval hiába pályáztam meg évről évre impozáns eredményekkel, mindig a haverok kapták meg, amíg egyszer fellebbeztem a rektori, illetve az akkor OM- szabizottságánál, és hamar kiosztottak pár büntetést, meg személycserék voltak, csak sajnos én ezt már utolsó évben mertem csak megtenni.

Éppen hogy nem lincseltek meg... de örülök, hogy legalább ott akkor egy időre véget vethettem ennek az egész rendszernek, ami persze újra épült, mivel a tesóm is oda jár most, és ugyanezt tapasztalja, bár ő nem ennyire tökös, ő tesz rájuk magasra (talán jól is teszi).

2014. jún. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!