Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri matektanárnak lenni?

Megéri matektanárnak lenni?

Figyelt kérdés
szeretem a matekot és azon gondolkodom hogy lehet matektanárnak kellene tanulnom. Mennyire lenne nehéz a tanulmányaim befejezése után állást kapnom? Mekkora fizetésre számíthatnék?
2014. jún. 7. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Állást könnyen kapnál mivel hiány van belőlük. De a fizetésből csak létezni lehet, élni nem.
2014. jún. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
középiskolai matektanárnak szeretnék tanulni
2014. jún. 7. 14:29
 3/8 anonim válasza:
24%
Azt sose értem, aki olyan szinten van, hogy matektanárnak már elmenne, miért nem mérnök lesz vagy vmi hasonló. Persze kell, hogy valaki tanítsa az újakat, de azon kívül..
2014. jún. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mert finoman szólva buta vagy és tömegcikk. Mérnök...mérnök...mérnök...

Neked a mérnökség és tanárság egy kategória? Elcsépelt tömegember vagy, akinek az agyába itatták, hogy csak mérnök lehetsz semmi más.

A tanárság hivatás. A mérnökség is az lenne, de ma már nagyon nem az, mivel minden elcsépelt ember annak megy, mert oda van elég pontja. A mérnökképzés a magyar oktatás alsóiskolája.

2014. jún. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Mérnök vagy hasonló. (ahova matematika kell...)
2014. jún. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Mert valószínűleg te mindent értesz és nem vagy tömegcikk. Biztos van olyan, amiben pont olyan tömegcikk vagy, mint én ebben. Különben sem csak kifejezetten mérnökökre gondoltam, mert nem is érdekel az, hanem mérnökre és valami hasonlóra, ahova matematika tudás kell. Persze a mérnök vagy VALAMI HASONLÓ nem egy kategória a tanárral, de ha már elér valaki egy olyan szintet, hogy középiskolás matektanár legyen(mert oda is kell egyetem, meg minden szirszar-t tudni kell matekból, ebből következik, hogy érdekli a matek, tehát ő már középiskolában is jó volt belőle), akkor a jobb megélhetőség érdekében, miért nem azt választja.
2014. jún. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Középiskolai matematika tanár vagyok 12 éve. A nettóm kb 170 ezer Ft. 8 magántanítványom van egy héten (többnyire lyukasórában, az iskolában fogadom őket, többnyire egyetemisták), 60 perc 3500 Ft. Havonta így összejön még kb 100 - 110 ezer Ft. Így kb 270 ezer Ft - ot keresek nettó. Nem tudom, hogy ez neked jó, vagy rossz, de ennyit simán meg tud bármelyik kollégám keresni. A szünet pedig ugye megfizethetelen. Mondjuk ránk is fér, mert tanév végére nagyon ki lehet merülni.
2014. jún. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
miért lettél matektanár? miért nem mentél mérnöknek vagy vmi másnak?
2014. jún. 7. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!