Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A BME könnyebb, mint a Pannon...

A BME könnyebb, mint a Pannon Egyetem?

Figyelt kérdés

Tárgygráfon nézem, hogy ott mérnökinfó szakon jóval kevesebb tárgy van, mint nálunk Pannon-on, meg jóval több kreditet is érnek. Ráadásul ők már az első félévben felvehetnek humán tárgyakat...


Pannon: [link]


BME: [link]


Gondolkozom rajta, hogy átmegyek...


2014. jún. 7. 16:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Garantálom neked, hogy nem.

Kevesebb tárgy és több kredit, az oké, de jóval nehezebbek is.

2014. jún. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ezt mire alapozod?

Itt is durva elvárások vannak, nem hinném, hogy a BME keményebb.

2014. jún. 7. 16:33
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Olyan ismerősökre, akik tanultak mind a 2 helyen.

Az egyikről kibuktak, a másikat lazán megcsinálták, pedig nem lettek kicsit sem szorgalmasabbak/jobb tanulók. :)

2014. jún. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mitől lenne nehezebb? Itt is ugyanazokat vesszük egy adott tárgyból, meg ott is. Itt is 35-40% az aláírás feltétele, meg ott is. Itt is 40-50% a 2-es alsó határa, meg ott is.

Ott még több kreditet össze is lehet halászni a büfétárgyakból. Nálunk min 75 kredit kell, hogy azokat egyáltalán fellehessen venni.

2014. jún. 7. 16:46
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólóknak, nehezebb, de ha ennyire magabiztos vagy, miért tetted fel a kérdést?
2014. jún. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hát igen...

Sokan úgy vannak, hogy az csak egy Pannon Egyetem, a másik meg egy BME, ezért a nagyobb nevű biztos nehezebb.

De ha látnák, hogy itt miket kapunk ZH-kon, meg vizsgán, akkor lehet, hogy megváltozna a véleményük.

Az már más kérdés, hogy a BME-n full ugyanarra a tárgyra jóval több kreditet adnak, meg a humán tárgyak miatt könnyebb a kreditet gyűjteni az elején.

2014. jún. 7. 17:37
 7/14 Arneal ***** válasza:
93%

Amiket leírtál kb. semmiben nem határozzák meg a nehézségét az anyagnak. A jegy határok nagyjából mindenhol ugyanazok, a feladatok nehézségei és esetleg beugrók azok, amik egy tárgy nehézségét igazán befolyásolják.


Tárgynév és kreditérték alapján teljesen nevetséges arról beszélni mekkora a tananyag. Nekünk pl. van szoftvertechnológiák és szoftvertechnikák tárgyunk - a tárgynév semmit nem jelent kb. A java programozást pár előadás keretében tárgyaljuk az egyiken. (Illetve jövőre már lesz külön tárgyként.)


Végig néztem pár tematikát, nem tudom mennyire kimerítőek vagy hogy egyáltalán jó helyen néztem-e, de erre alapozva:

[link]

Analízis: Nem találkoztam Fourier-sorral meg binomiális sorfejtéssel sem. Továbbá komplex függvénytan, mintha csak nyomokban jelenne meg.


Ez [link] alapján:

Lineáris algebra: ez nálunk a számításelmélet részét képezi, de a logika és algebra alapjai tárgy egy jelentős részét itt tárgyaljuk (illetve annak egy jelentős része még középiskolai anyag szóval max. bevmaton jön elő). Számításelmélet 2-n pedig diszkrét matematika meg az algebrai dolgokat itt tárgyaljuk. Nálatok 3+4+3=10, nálunk 5+4=9.


[link]

Nálunk digit1 lefedi a ti digit1-2tőket, digit2-n FPGA-kkal, funkcionális elemmekl, veriloggal, és assembly-val foglalkoztunk.


Szóval nem kell félned attól, hogy sokkal többet fogsz tudni egy BME-snél.

2014. jún. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor menj a BME-re, aztán majd megtapasztalod. Addig úgyis csak a szád nagy, bár nem értem minek írtad ki a kérdést, ha ennyire határozottan tudod a választ.
2014. jún. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"De ha látnák, hogy itt miket kapunk ZH-kon, meg vizsgán, akkor lehet, hogy megváltozna a véleményük."


Az a baj, hogy te sem láttad amiket viszont a BME-n adnak.

Én sem, én az ELTE-n tanulok (illetve fejezem már be az MSc-t), de ezért is hivatkoztam az ismerőseimre, akik megjárták mind a két helyet. NEKIK van viszonyítási alapjuk.

2014. jún. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Nem találkoztam Fourier-sorral meg binomiális sorfejtéssel sem. Továbbá komplex függvénytan, mintha csak nyomokban jelenne meg."


Attól még tanultuk, ha te nem találkoztál vele. Szerintem minden egyetemen tananyag Analízis II-ből.

2014. jún. 7. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!