Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Euroexam, Origo vagy a Pannon...

Euroexam, Origo vagy a Pannon angol középfokú írásbeli a könnyebb?

Figyelt kérdés
Ti melyiket csináltátok meg? Elsőre sikerült? Mennyit készültetek rá? Magántanár, tanfolyam vagy önállóan készültetek? Milyen könyvet, feladatokat használtatok?
2010. júl. 25. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én Euro-n voltam, magántanárral készültem heti egy órában. Az Euro írásbelijével annyi gond van, hogy nincs időd szöszmötölni vele, általában 10-15 perc jut egy feladatra, tehát nagyon jól kell ismerned a feladattípusokat, hogy a feladat értelmezésével ne kelljen sokat foglalkozni. Amúgy nekem elsőre sikerült.
2010. júl. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pannont, nekem az nagyon feküdt. Ugye nem igazán van benne szigorú nyelvtani rész. Aztán a szövegből válaszkeresős feladat meg a 2 fordítás-tömörítés is nekem való volt. Elsőre sikerült, úgy 3 éve. Azóta lehet változott, nem tudom.
2010. júl. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Euro-n voltam, elsőre nem sikerült az írásbeli. Rengeteg ismeretlen szó volt benne... :S Másodjára már sikerült az is. Nem néztem meg a dolgozatot, hogy mit rontottam el benne (más városban írtam). A Euroexam-esre rengeteg szót kell ismerni és a levélírása sem szokványos (pl.: esszé, olvasói levél). A nyelvtan pedig érdekes volt. Az nekem 57% volt, de nyelvtanból mindig gyenge voltam, de ígyis sikerült. :D Mert a többi átlaga felhúzta. Ha olyat akarsz, amin nincs nyelvtan, ott az ECL, de szerintem az rohadt nehéz. :S
2010. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én Pannonon voltam angolból és németből is, mindkettő elsőre meglett. Szerintem a Pannon írásbelik jók. A szóbelik ugyanakkor ott nem lettek meg egyik nyelvből sem, azok Origón sikerültek, pedig az állítólag nehezebb, de nekem nem feküdt a szómagyarázat feladat, mert ha nem tudod a szót akkor nem is tudod nyilván megmagyarázni, és elég sok pontot ér.
2010. júl. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

euro: nemzetközileg elismert az egynelvű vizsgája, jó hírneve van, sok siemretlen szó, de ez ér a elgtöbbet a felsoroltak közül! :D


pannon: felejtsd el.. körberöhögnek vele :D


origó: itthon a legrégebbi és leghíresebb nyelvvizsga (volt)... rendkívül szivatós, a nyelvtant rohadtul tudni kell, mert a kivétel kivételének a kivételére kérdez rá :D külföldön nem elismert, csak államilag jó.


szóval sztem euro, (esetleg TELC, ECL)...


de a www.angolnyelvtanitas.hu-n az összes nyelvvizsgáról vna írva, ott ovlasd el és akkor könnyebben tudsz választani ;)

2010. júl. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Huron válasza:

Pannon a legjobb,

TELC legnehezebb nyelvtan, fele megbukik, 2 honap a dolgozatok kijavitasa, Muchenben tortenik. Nincs lehetoseged ellenorizni a kijavitast, megnezni a dolgozatod!

ORIGO, regi, felesleges szenvedni rajta!


TELC-re mondanam azt, amit az elobbi a Pannonra.

TELC gyenge, es konnyu, viszont a nyelvtan szivatos. KApsz nullapontokat egy jol megirt levelre is. Nem szivbajos a Jurger bajororszagban.

2011. márc. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!