Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki segít a vessző használa...

Valaki segít a vessző használatában? (Mondat alul)

Figyelt kérdés

Ha tudtam volna, hogy egy bácsi kaszával a kezében rám támad a réten és hevesen üldözni kezd, inkább nem mentem volna el futni.


Szerintetek hova kell tenni vesszőt? Helyes ez így?



2014. jún. 7. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem így helyes.
2014. jún. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha tudtam volna, hogy egy bácsi kaszával a kezében rám támad a réten, és hevesen üldözni kezd, inkább nem mentem volna el futni.


A réten után is kell.

2014. jún. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Így van, kell a réten után is vessző, mert a "hevesen üldözni kezd" is egy külön tagmondat.
2014. jún. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A bácsi után nem kell? Valaki szabályokkal igazolja nekem, hogy miért kell a rét után vessző? Köszönöm!
2014. jún. 7. 18:51
 5/8 anonim ***** válasza:
2014. jún. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket! A bácsi után akkor biztos nem kell?
2014. jún. 7. 19:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. jún. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A bácsi után nem kell, szerintem maximum akkor, hogyha ki akarnád emelni/elkülöníteni a mondatból, hogy kasza volt a kezében.


Ha tudtam volna, hogy egy bácsi, kaszával a kezében, rám támad a réten, és hevesen üldözni kezd, inkább nem mentem volna el futni.

Bár én akkor inkább így írnám:

Ha tudtam volna, hogy egy bácsi - kaszával a kezében - rám támad a réten, és hevesen üldözni kezd, inkább nem mentem volna el futni.

De az előbbi is helyes.


Bár 100%-ig nem vagyok biztos, én nem is vagyok magyar, de mintha ezt így tanultam volna.

2014. jún. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!