Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Megerősítenétek,...

Egyetemisták! Megerősítenétek, jól gondolom?

Figyelt kérdés

"Akik a 2012/2013-as tanévben vagy azt követően kezdték meg tanulmányaikat, állami ösztöndíjas vagy önköltséges formában folytatnak tanulmányokat, rájuk az alábbiak vonatkoznak:Annak az állami ösztöndíjas vagy önköltséges hallgatónak, aki egy tárgy kreditjét maximum három tárgyfelvétel VAGY összesen hat vizsga során sem szerzi meg, a hallgató jogviszonyát a dékán megszünteti. Ezt követően a hallgató csak sikeres felvételi eljárás után kezdheti újra tanulmányait. [Nftv. 59. § (4); DE TVSZ 3. § (10)]" Ezt kaptuk Neptunon.

Ha tehát én ebben a félévben másodjára vettem már fel két különböző tárgyat, de most nem megyek el vizsgázni(tehát a 6 vizsgaalkalom nem lesz meg), akkor még jövőre van egy tárgyfelvételi lehetőségem. Jól értem?


2014. jún. 8. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha ezek közül egyik sem teljesül, akkor igen.
2014. jún. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mire érted azt, hogy "ha ezek közül egyik sem sikerül"?=D
2014. jún. 8. 17:14
 3/11 reptoid ***** válasza:
100%

Jól érted.


Ha előzőleg, mikor felvetted, nem mentél el 3x vizsgázni, akkor viszont én most is elmennék a helyedben. Veszteni valód nincs, de legalább még több infód lesz a vizsgáról. Nálunk évről évre egy csomó vizsga ismétlődik, vagy legalább a kérdések nagy része átfed. Ez még jól jöhet neked jövőre.

2014. jún. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor ha felvettem már a vizsgát, de most leadom, akkor nem számít elhasznált vizsgaalkalomnak, igaz? Ha kétszer felvettem őket, de egyszer sem mentem el, akkor még egyszer felvehetem jövőre?
2014. jún. 8. 17:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ha akkor sem sikerül, akkor vége. Úgyhogy a helyedben elmennék most is, sosem lehet tudni milyenek lesznek a "körülmények" :)
2014. jún. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!=)
2014. jún. 8. 17:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Milyen egyetemre vesznek fel ilyen szövegértési képességgel?
2014. jún. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Semmi baj nincs a szövegértésemmel, csak ez egy elég fontos dolog és mindenképpen akartam mások véleményét is látni.:)

Egyébként a piszkálódásod nem bánt.:) Ha gondolod, válaszolhatsz is a kérdésemre, ha már szövegértésnél járunk.Köszi!

2014. jún. 8. 21:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor válaszolok is: Egy kódot háromszor vehetsz fel legfeljebb, esetleg különleges esetben dékáni/rektori engedéllyel többször. Valamint legfeljebb hat alkalommal mehetsz vizsgázni. Magyarán a hatodik vizsga az utolsó lehetőséged, aminek legkésőbb a harmadik alkalommal történő felvétel félévében kell történnie. Ha csak háromszor vizsgáztál, de azt három féléven keresztül tetted, akkor sem veheted fel a negyedik félévben az adott kódot.

A különböző kódok külön kezelendők.

2014. jún. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Neked is ment a zöld!
2014. jún. 8. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!