Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetemisták! Ti...

Orvosi egyetemisták! Ti naponta mennyit tanultok?

Figyelt kérdés
Napi hány órát foglalkoztok a tanulással? És minden nap leültök tanulni?
2014. ápr. 29. 17:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó...

Most elég hajtós időszak van, és mindjárt itt a vizsgaidőszak. Szóval most napi sok órát kell tanulni :)

Attól is függ, hogy mennyi órám van. Ha 8 után érek haza, akkor aznap már nem tanulok. Ha korábban, akkor általában estig ülök a könyvek fölött. De én a vizsgaidőszakban sem szoktam éjszakázni. Napközben viszont annyit tanulok, amennyit csak tudok.

Vannak olyan csoporttársaim is, akik mindennap hajnalig fent vannak.

Te is orvosis vagy? Vagy ide készülsz? :)


És amúgy nem feltétlen tanulok mindennap :) Nekem az előre tanulás nem igazán megy. Egy félévben általában van 1-2 olyan hét, amikor csak nagyon minimálisan kell tanulni. De mindig van olyan tantárgy, amit fontos folyamatosan tanulni!

2014. ápr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, oda készülök :) most 12-es vagyok és 13.-ban végzek, szóval van még 1 évem :) Már
2014. ápr. 29. 18:34
 3/13 A kérdező kommentje:
A "már"-t nem akartam odaírni :)
2014. ápr. 29. 18:35
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert kívánok :)

A giminél mindenképpen sokkal nehezebb, de ha komolyan érdekel ez a terület, akkor szerintem nagyon fogod élvezni :)

2014. ápr. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És tudnál ajánlani jó felkészülési módszereket? :)
2014. ápr. 29. 18:52
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyes félévben elhatározom, hogy folyamatosan fogok tanulni. Ezidáig egyetlen egyszer sem sikerült:DDD

Vagyis első félévben még anatómiából ment, de semmi másból:D


Szorgalmi időszakban szinte sosem tanulok. Csak akkor, ha lesz valamilyen számonkérés, azokra (ha van vmi tétje), akkor rendesen felkészülök. De csomó tárgyból nincs, vagy nem veszik komolyan.


Vizsgaidőszakban viszont szinte egész nap. Reggel 8-kor kelek, reggeli, aztán tanulás 10-ig, 10-kor kaja, aztán délig megint tanulás. Déltől 2-ig kis pihi, aztán estig megint tanulás. Ált. 5-6-nál tovább nem tanulok, kivéve ha nagyon el vagyok csúszva a dolgokkal.

Este kicsit kikapcsolódok, ilyenkor belefér szinte bármi (net, tv, bnőkkel találkozás, borfesztivál stb.), de legkésőbb éjfélkor lefekszem, így 8-ig még mindig ki tudom magam pihenni.


Nekem bevált ez a módszer, mert szerencsére elég gyorsan, könnyen tanulok. Valakinek nem elég ennyi, akad olyan, aki szorgalmi időszakban is végig tanul, aztán a vizsgái mégis rosszabbul sikerülnek.

2014. ápr. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 reptoid ***** válasza:
100%

Nálunk az első év viszonylag laza volt. Legalábbis ahhoz képest, amit hisznek, hogy 24/7/52 tanulás van, attól sokkal könnyebb volt, persze ebbe belejátszhat, hogy én korábban jártam máshová is egyetemre, így ért meglepetésként a nagyobb mennyiségű anyag.

A másodév már kicsit húzósabb volt, nekünk akkor jött be az anat 2, bikém, élettan, neuró, ott azért illett, ha nem is minden nap, de minden másnap azért tanulgatni.

A harmadév második felére mondanám, hogy talán az volt a legrosszabb, de addigra már tényleg belejössz a dolgokba, meg a szemed előtt is ott lebeg, hogy mindjárt vége a nehezének.

Negyedévtől kezdve pedig már egyáltalán nem a mindennapos tanulásról szól, jártok majd blokkgyakorlatokra, közte lesznek besűrítve a rendes órák, szerintem onnantól kezdve teljesen vállalható az egész, ott már tényleg sok időd van. Ötödév hasonló, a hatodikat meg még nem tudom :D

2014. ápr. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
:)) Ti hova jártok, melyik városban tanultok? :)
2014. ápr. 29. 19:24
 9/13 A kérdező kommentje:
Én nagyon szeretnék orvosira bekerülni, ha nem sikerülne nem is tudnám mit kezdenék magammal.
2014. ápr. 29. 19:26
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én Szegedre járok. Ha nem kerülsz be elsőre, meg kell próbálni újra, ennyi:D
2014. ápr. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!