Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi az Europass Bizonyítvány?

Mi az Europass Bizonyítvány?

Figyelt kérdés

Van nekem egy rég megszerzett OKJ felső szakmám, most kértem EUROPASS-t, de csak egy papírt adtak "EUROPASS Bizonyítvány-Kiegészítő" címen, egy Magyar és egy Angol nyelvű példányt.

Én azt hittem ez is egy normál bizonyítvány, csak angol nyelven, és úgy hallottam fizetni is kell érte 5.000-et, akkor most én vagyok tévedésben vagy mi a helyzet?



2014. jún. 12. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen az Europass bizonyítvány az OKJ szakmák idegen nyelvűre fordítása. Tehát, hogy külföldön is elfogadják, hogy neked van erről papírod, hogy tudod.
2014. jún. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

akkor most az EUROPASS Bizonyítvány-Kiegészítő miben tér el az EUROPASS Bizonyítvány-tól?

a kiegészítő tartalmaz angol nyelvű leírást, eredményeket stb...

2014. jún. 12. 13:57
 3/7 Nosco válasza:
Igen csak egy fordítás. A bizonyítvánnyal együtt érvényes külföldön.
2014. jún. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, szóval ez a papír a bizonyítvánnyal együtt egyenértékű azzal mint ha a bizonyítványt kikérném angol nyelvűben és fizetnék érte 5.000-et?
2014. jún. 12. 14:03
 5/7 Europass Központ válasza:

Habár az Europass bizonyítvány-kiegészítő nem helyettesíti az eredeti bizonyítványt és nem jelenti a végzettség automatikus elismerését, jóval részletesebb, mint a bizonyítvány, ezért könnyebben fogadhatják el a Magyarországon megszerzett szakképesítést.

Az Europass bizonyítvány-kiegészítő olyan információkkal szolgál a szakképesítéséről, amelyek az eredeti bizonyítványban nem kerülnek kifejezésre:

• Az adott képzésbe való belépési követelmények,

• Megszerzett készségek és kompetenciák,

• Osztályzási rendszer,

• Továbbtanulás lehetséges következő szintje,

• Gyakorlati és elméleti órák aránya,

• Elvégzett óraszámok.

A törvény értelmében a vizsgáztató intézmények a bizonyítvány-kiegészítőért költségtérítést kérhetnek - ez minden intézmény saját hatásköre. A magyar nyelvű bizonyítvány-kiegészítőért költségtérítés nem kérhető. Egy idegen nyelvű bizonyítvány-kiegészítőért maximum a mindenkori minimálbér 5%-a kérhető el nyelvi változatonként. 2015-ben a minimálbér 105.000 Ft.-, így az Europass bizonyítvány-kiegészítő adminisztrációs díja 5.250 Ft.

Forrás: [link]

2015. júl. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez de régi kérdés, már meg is feledkeztem róla :)

Időközben sikerült beszereznem, nekem ingyen ideadták szerencsére :)

Sokat nem értem vele még, de jó ha megvan, soha nem lehet tudni, legközelebb talán valóban sikerül kiköltöznöm külföldre :)

2015. júl. 23. 19:54
 7/7 anonim válasza:
Ezt a bizonyítványt elfogadják például Ausztráliában meg Amerikában is vagy csak Európán belül?:)
2019. dec. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!