Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet 95% feletti...

Bratilla kérdése:

Hogyan lehet 95% feletti emelt magyar érettségit írni?

Figyelt kérdés

Milyen könyvekből érdemes készülni? Szeretném a nyár egy részét arra szánni, hogy készülök rá, mert nagyon fontos lenne.


Van valakinek valami tanácsa? :)

Köszönöm előre is!


2014. jún. 13. 15:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem emelteztem magyarból, de ehhez sok tanulás kell. Érdemes elolvasni az oktatási hivatal honlapján az érettségi követelményeket és az alapján felkészülni, mert majd azt kérik számon. Ma már az internet is nagy segítségedre van,szóval sok anyagot meg lehet találni a google segítségével. És nem utolsó sorban nagy olvasottság kell ilyen eredményhez. Ez persze csak az én privát véleményem, de remélem ezzel is segítettem valamit, hajrá!
2014. jún. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :)

Azt tudom, hogy sokat kell hozzá tanulni, de nekem ez most tényleg nagyon fontos lenne.

Az internetben nem mindig bízom, találtam már enyhén szólva is helytelen írásokat, még a komolynak tűnő, színvonalas oldalakon is. De ráakadtam egy nagyon jó honlapra is, miközben most keresgéltem, úgyhogy majd az is segíteni fog, remélem. :)

Esetleg tankönyvek, vagy könyvek? Miket szerezzek be?

2014. jún. 13. 18:16
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

emelt magyar 90 % felettire? ehhez rengeteg szerencse is kell, és egy olyan javítótanár, aki nem húzza le az írásbelidet..

miért kell 95 %-ra? rettenetesen nehéz, még ha két egész évet végig is tanulsz, mert tényleg sok függ a tanáron

szóbelit nem nehéz max pontosra teljesíteni, de az írásbelit kábé lehetetlen

nincs valami B terv? én nem mondom, hogy nem sikerülhet, de 95 %-hoz már szerencse is kell bőven

2014. jún. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem elsősorban a pontokért kell, bár tény, hogy az is fontos. Bizonyítani akarok a tanáromnak, mert iszonyúan megbántott - annak ellenére, hogy egyértelműen a(z egyik) legjobb magyaros vagyok az osztályban. Tudom, hogy gyerekesen hangzik, picit beképzelten is, de nem szeretném itt leírni a teljes sztorit. Nem is számít, a lényeg, hogy az enyémnek kell a legjobban sikerülnie, és minél több százalékot érek el, annál jobb. Nagyon szeretném azt a 95%-ot. Jövőre érettségizem.

Ha esetleg valakinek van valami tanácsa, leírná? Vannak régebbi kiadású Pethőnés irodalomkönyveim, meg a Mohácsy-könyveket is szeretném beszerezni. Vannak órai vázlataim is, de félek, hogy azok nem lesznek elegendőek.


Kérlek segítsetek, mit tehetnék még az ügy érdekében?

Köszönöm, ha adtok még tanácsokat. :)

2014. jún. 13. 21:28
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én 68%-ra érettségiztem magyarból emelt szinten, azért ha megengeded leírok néhány tanácsot, én most hogy csinálnám újra:

- Pethőné könyvek bőven elenegdőek, a Mohácsyról megoszlanak a vélemények, hogy emelt szintre mennyire alapos

- nekem a volt magyartanárom a "spenót könyvek" olvasását javasolta (őszintén szólva nem tudom mi az, de a könyvtárosok ismerik, azért spenót, mert ilyen a színe, sokan így ismerik)

- érdemes átnézni az OKtatási Hivatal érettségi követelményét emelt szintre, jó ha ezeket megtanulod (kezd ezzel)


Nem tudom mennyire fér bele a pénztárcádba, de egy érettségi előkészítő tanfolyam is nagyon sokat segít. A Treffet ismerem, őket tudom javasolni.

2014. jún. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen a választ! A Pethőnés könyvek szerencsére pont megvannak, akkor majd azoknak hamarosan nekiugrom. :) A "spenót könyvekről" még soha nem hallottam, neten keresgéltem, hogy mik lehetnek, és megtaláltam őket, A magyar irodalom története sorozatra értik őket. :) Tényleg hasznosnak tűnnek, akkor majd ezeket is olvasgatom, nagyon köszönöm! :) Vidéki vagyok, itt nem sok felkészítő tanfolyamról tudok, meg pénzem sem nagyon lenne rá, ezért muszáj itthon, egyedül összeszednem magam. De ennyi könyvből már csak ragad rám valami... :) Köszönöm még egyszer!

2014. jún. 13. 22:23
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

nos, akkor én is írok

1. szerintem ne tanfolyamra menj, hanem inkább magántanárhoz, ha Szeged közeli vagy, akkor ajánlom Cserjés Katalint

2. Mohácsy könyvek vagy ami neked szimpatikus + Szerb Antal irodalomtörténeti könyvei eszméletlen jók, fantasztikus tényleg, ha a Szerb Antal könyvekre alapozva írod meg a tételeket, plusz innen megtanulsz pár mondatot nagyjából kívülről, és szóbelin elmondod, el fognak alélni a gyönyörűségtől

én is ezt csináltam, és max pontos lett a szóbelim

3. oszd be a tanulnivalót, és ne csalj, ne tologasd! iktass be sok szünetet és szabadnapot is persze, de semmiképp se tologass!

a tanulás közben csináld meg az előző érettségiket, minden héten írj fogalmazást (novella-, és verselemzést, reflektálást, szabad ötlet szerint novellát), és minden nap olvass, ez nagyon fontos, minél többet, de legalább fél - 1 órát valami kötelező olvasmányt elsősorban, másodsorban pedig ajánlott olvasmányokat, ha szeretnéd, és kikapcsol, akkor megnézheted a kötelezők film verzióját is

4. ha tanárhoz jársz, akkor mindig kicsit többet csinálj meg, mint amit mondd

5. szánk időt a nyelvtanra is, ha a helyesírásoddal gond van, akkor arra is feküdj rá

6. tanulj meg verseket kívülről, ez fontos az írásbeli első feladata miatt is, valamit szóbelin is előnyödre válhat


7. nagyon fontos a tárgyi tudás is, főleg ha 95 %-os érettségit akarsz, akkor abszolút nem elhanyagolandó, de fontosabb az íráskészség, tényleg nagyon fontos! írj és olvass minél többet!


egyébként szerintem ez nem a legjobb motiváció, mármint egy idegen, unszimpatikus ember lenyűgözése

keress valami mást is, ami motivál majd


ja!

+

elmehetnél szavaló versenyre, irodalmi estekre, színházba

hidd el, mind segít

2014. jún. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

oh.. most olvastam, hogy nincs pénzed tanfolyamra, gondolom akkor tanárra sem..

ez így rettenetesen nehéz lesz, kell valaki, aki hajt, és kikérdezi az anyagot, mert nem fog menni így.. emelt magyart 95 %-ra megírni még magántanárral is kicsit lehetetlen egy középiskolásnak, nemhogy úgy, hogy egyedül készül..

valakit keress, aki ért hozzá, és segít!

2014. jún. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat, nagyon hasznos volt! Szerb Antal könyveit beszerzem, amint tudom. :) Ha nem mondjátok, ezekre nem is gondoltam volna, nem sejtettem, hogy ilyen jók. :) Ma azzal kezdtem, hogy összeszedtem minden létező irodalom- és nyelvtankönyvemet, füzetemet, egyéb nyomtatványokat, és ahogy egymásra pakoltam őket, kisebb torony keletkezett a szobám sarkában. :D

A versek tanulása is jó ötlet, nekünk a suliban sajnos nem nagyon kellett, úgyhogy csak a legalapvetőbbeket tudom, meg amik tetszettek és önszrogalomból annyit olvasgattam őket, hogy megtanultam. Úgyhogy erre majd tényleg ráfekszem, hogy többet ismerjek. :)

A színházat egészen egyszerűen imádom, mikor van lehetőségem, mindig megyek, még interneten fellelhető előadások közül is néztem már párat, már tapasztaltam én is, hogy tényleg sokat segítenek. :)


Tanárhoz sajnos tényleg nem tudok járni, pedig szeretnék. És tudom, hogy rémesen hangzik ez a "bizonyítani akarok" hozzáállásom, de mivel szeretem is a magyart, érdekel is, meg az egyetemre is kellene a jó eredmény, úgy érzem, elég motivált vagyok. :) Tanárhoz is szívesen járnék, tényleg nagyon jó lenne, ha valaki néha ellenőrizne is, de sajnos nincs rá lehetőségem, sajnos. :(


És komolyan nagyon köszönöm az összes tanácsot, amit kaptam! :)

2014. jún. 14. 16:12
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is magyar tanulást tervezek a nyárra, reggel pakoltam össze az összes magyar cuccomat, most is itt van mellettem a köteg az asztalon.

Mi Pethőné könyvekből tanultunk. Jártam faktra(meg jövőre is fogok) és azt mondta a tanár, hogy nyáron rengeteget olvassak. Ezt nagyon hangsúlyozta! Van egy listám azokról, amiket ajánlott átnézni a nyáron. Ha gondolod elküldöm majd. Év közben rengetek érettségi feladatot csináltunk. A műveltségi részén mindig van egy vers és ahhoz kapcsolódó kérdések. Az oktatási hivatal honlapján ezeket te is megtalálod. Sokat gyakorold őket. Én az érettségik gyakorlását,megoldását úgy tervezem, hogy nyáron tanulok és a szünet végén tesztelem magam. Ezt javaslom neked is. Szerb Antal tényleg jó, a fakton is ajánlották.

Sok sikert a nyárra! :DD

2014. jún. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!