Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középszintű magyar érettségin...

Középszintű magyar érettségin hogy vannak a tételek?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy magyarból és nyelvtanból is 20-20 tétel van.Az érdekelne,hogy ezek a tételek párosítva vannak, így csak egyet kell kihúzni, vagy külön húzni kell nyelvtanból és irodalomból is?

És ha pl.: nem tudom a nyelvtant akkor új tételt kell húzni irodalomból is (hiába tudtam)?


2014. jún. 16. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Külön-külön vannak.
2014. jún. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha pl nem tudom a nyelvtan tételt akkor irodalom tételt nem kell másikat húzni ha azt tudtam?
2014. jún. 16. 15:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez két vizsga, két külön tantárgyból. Ennek ismeretében válaszold meg a saját kérdésedet. Mert különben új tételt húzatok veled angolból, hiába az irodalom volt az, amit nem tudtál!
2014. jún. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nem két vizsga két külön tantárgyból (írásbelin talán kettő volt?), ez egy vizsga magyar nyelv és irodalom tantárgyból, két vizsgafeladattal. A pontozás is közösen megy. Ha az egyiket tudod, nem kell póttételt húzni, de ha összesen nem jön össze a hat pont (ennek valószínűsége a nullát közelíti), akkor mindkét tételt (amik külön vannak)újra kell húzni.
2014. jún. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szoval ha kihuzok egy irodalom tetelt, amit nem tudok, de a nyelvtant tudom, megkapom ra a minimum pontot, akkor az irodalom is meg van?
2014. jún. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Külön-külön is tudni kell mind a két vizsgarészt.
2014. jún. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös kommentre válasz igen, 6-os kommentre válasz nem. Ha a tanár csak a nyelvtanra tud adni 6 pontot, akkor teljesen meg lehet úszni irodalom nélkül. De azért ne próbáljátok ki!
2014. jún. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7. válaszoló: nem így van, mindkét tételből kell a minimum.
2014. jún. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!