Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire jó egy történelem alapsza...

Mire jó egy történelem alapszakos (BA) diploma? El lehet ezzel helyezkedni valahova?

Figyelt kérdés
Ha tanárnak nem is, esetlen pedagógiai asszisztensnek? Vagy múzeumba lehet ilyen végzettséggel menni? (Mekis melókkal kíméljetek!)

2014. jún. 16. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Nekem egy ismerősöm van aki történelem BA-t megcsinálta. Utána inkább letett egy szakmát, mert úgy gondolta, hogy nem adott neki ez a képzés használható tudást a munkaerőpiacon. Az a helyzet ugyanis, ahhoz, hogy bekerülj egy múzeumba vagy levéltárba sajnos manapság egyre kisebb az esély. Szimplán csak azért, mert többen elvégzik a töri szakot, mint kéne, tehát vannak elegen. Nem beszélve arról, hogy van egy csomó idősebb is aki ott űzi a foglalkozását és nem mennek egyhamar nyugdíjba. Nekem az a meglátásom, hogy tanárként még mindig jobban járnál,mint ezzel az alapszakos diplomával, mert nem fogsz állást találni. Legalább is a szakodhoz illőt én nem hiszem. Szóval összességében annyit mondok, hogy szerintem ha a történelem érdekel nagyon, akkor inkább már legyél tanár, esetleg valami máson is elgondolkozhatnál. Persze ez csak azén véleményem, mindenesetre remélem segítettem valamit.
2014. jún. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Sajnos ahhoz, hogy tanár legyek, el kellene végeznem a mesterképzést, de az megint 2 év.. :( Sajnos kilátástalan a helyzetem.
2014. jún. 16. 14:46
 3/7 anonim válasza:
4%
Miért ilyen marhaságot kezdtél el tanulni??
2014. jún. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Miért nem tudsz a kérdésre válaszolni?
2014. jún. 16. 22:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én is voltam a tiédhez hasonló szituációban. Sehol nem tudtam olyan munkát találni, ami valamennyire a szakmába illett volna. Próbálkoztam múzeumokban, levéltárakban, még könyvtárban is asszisztensnek stb., gyakornoknak, de mindenhol elutasítottak, kb. olyan okok miatt, amit az 1. válaszoló leírt. És egyébként is ezekhez a közgyűjteményekhez is manapság külön képzéseket kell elvégezni. A pedagógiai asszisztens is egy külön OKJ képzést igényel. Töri alapszakkal én nem is találtam munkát sehol, most tanárnak tanulok mesteren.


Úgyhogy ne haragudj, de az a meztelen igazság, hogy a töri BA csak arra való, hogy elmondhasd magadról, hogy van felsőfokú végzettséged és hogy a mesterre meglegyen az alapod.. De munkát nem lehet vele találni :S

2014. jún. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyébként miért kilátástalan a helyzeted? Szerintem mindenképpen próbáld meg a tanári szakot, két év az nem sok idő (egyébként 2,5), másrészt meg, ha nincs pénzed, akkor max. vegyél fel diákhitel 2-t. Igaz, hogy azt törlesztened kell majd jó sok ideig, de még mindig jobb tanárként elhelyezkedni, mint töri BA-val keresgélni, ami olyan, mintha gyakorlatilag nem is lenne szakmád.

Na szóval kíváncsi vagyok, mi a problémád, hátha tudok valami tanácsot adni...

2014. jún. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
na mi lett azóta? :)
2021. febr. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!