Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Emelt...

Mi a véleményetek? Emelt szinten a magyar érettségi könnyebb, vagy a történelem?

Figyelt kérdés
Az egyetemhez kell valamelyik, és nem tudom melyik legyen emelt szinten. A magyarban a fogalmazás a nehéz, meg a verselemzés, a töriben meg az évszámok, meg az hogy részletesen kell tudni sok mindent, de szerintetek melyik jobb? Véleményeket, tapasztalatokat szeretnék. Mindkettőből jó vagyok, ilyen téren mindegy.
2014. jún. 16. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Töri.

Abban szilárd tények vannak.

Magyarból ha meg nem azr magyarazod be a versbe amit a tanár gondolt akkor szívtad.

2014. jún. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Történelmet javasolnám, de csak akkor, ha érdekel is. Én ebből emelteztem, és mivel érdekel, kicsit sem éreztem szenvedésnek a megtanulását.
2014. jún. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekemse volt nehéz a töri.

Az évszámokról pedig:

Ha mindent megtanulsz, csak az évszámok a problémáid, Inkább hagyd a fenébe. Mármint az évszámokat.

Összességében a rövid feladatoknál 2-3 pont amit évszámokból kapsz.(volt olyan év mikor 5-6 azért) Ha a tudásod a többiről jó, akkor amiatt a pár évszám miatt ne fájjon a fejed.


Én idén töriztem emelten és 77%-os irásbelim lett. Az évszámokat totál összekevertem sajnos, de mint láthatod nem lett amiatt rosszabb sokkal. Szóbelivel még 87% is lehet.

2014. jún. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem próbáltam, de ha nekem kéne választanom, biztos a törit választanám, mert azt meg lehet tanulni. :-)
2014. jún. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is a törit választanám a kettő közül, voltam is emelten:D Persze az az igazán mérvadó, hogy te melyiket tudod jobbra megírni. Érdemes lenne pár régebbi feladatsort megcsinálnod, jobb képet kapnál arról, hogy melyikből mit tudsz kihozni.
2014. jún. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy évig jártam magyar faktra, aztán most mégiscsak töriből emelteztem.

A magyarnál az egyetlen hátulütő az olvasás, hiszen emelten az írásbelin mindenre kitérnek (ami szerintem mondjuk elvárható lenne középen is, de ez más tészta), a szövegalkotást, verselemzést lehet gyakorolni. Önálló véleménye mindenkinek van (ezt pedig különösen értékelik), olvasással pedig saját stílust is ki tudsz alakítani.

Történelemből nem nagyon kell évszám, hiszen legfeljebb 4-5 pont jár az írásbeli első részében azokra feladatokra, amelyek erre vannak kihegyezve. A második részben pedig az atlasz és a forrás sokat segít. Fontosabb, hogy meglegyen a logika a történések mögött: értsd, hogy mi miért történt. Szóbelire pedig azért csak van egy hónap, ott ki lehet válogatni, hogy melyik évszám van benne az atlaszban, melyik nincs. Lesz/lenne időd a maradékot megtanulni. :)

Én személy szerint azon is gondolkoztam, hogy mind a kettőből emeltezek, de ebben nagy rizikó van. Nem biztos, hogy fel tudsz készülni magyarból és töriből olyan szintre, hogy jó pontokat vigyél tovább. Én most egy 87%-os törivel és 95%-os magyarral végeztem, ami szerintem egész jó ahhoz képest, hogy nem tanultam szét magam. Nem nagyon szerettem egy-két kötelezőt, ezért egyszerűen nem mertem bevállalni, hogy bár 50 pluszpontot megkapok, a gyenge százalék lehúzza a végső pontszámot. De ez csak duplázásnál van így, ha végig kitűnő voltál, akkor neked mindegy, hogy 99%-kal vagy 61%-kal kapsz ötöst emelten. :)

Ha a pontszámod meglenne egy emelttel, akkor én is a törit javasolnám. A Műszaki Kiadónak van szóbelire felkészítő könyve, azt olvasgasd, illetve tanuld meg nagyon a 12.-es anyagot, mert mind az írásbelin, mind a szóbelin túlsúlyban vannak a XX. századi események.

Sok sikert! ;)

2014. jún. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
A magyar emelt szintű érettségi egy játék. Érdekes világban lehet bolyongani, színes minden, és nincs attól szebb érzés, mikor kapok egy művet, amiről írhatok, a szavakat összerakhatom mint egy kirakót, a vége egy komplex, kedves szöveg. Azt választottam, sokat nem olvastam, csak írtam amit érztem. :))
2014. jún. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon gondolkozom, kicsit húzom a töri fele. :)
2014. jún. 24. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!