Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szociális támogatás egyetemist...

Szociális támogatás egyetemistának nyáron?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


23 éves vagyok, másodéves az ELTÉ-n. Az a helyzet, hogy havi 40 ezer diákhitelt kapok, de azt július, augusztus, szeptemberben nem adnak, és ezért is korrepetálásból szoktam kiegészíteni a diákhitelt, meg hogy nyáron tudjak miből élni. A szüleim nem támogatnak anyagilag (se érzelmileg), az apám 10-20 éves koromig szexuálisan molesztált, ezért járok pszichológushoz. Jelenleg még a vizsgáimra tanulok gőzerővel (amúgy fizikusnak tanulok), de elfogytak a tanítványaim, és most van 40 ezer forintom, de abból kell vennem bkv bérletet, ki kell fizetnem a telefon és internetszámlám, illetve most elromlott a telefonom teljesen, így újat kell vennem.

Amíg a hirdetésemre reagálnak tanítványok, addig eltelik némi idő, és amilyen diákmunkákat adtak nekem a legutóbbi időben, az hogy mondjam...enyhén szólva illegális. Mármint pl. amilyen call centerbe küldtek. Ha lehetne gyümölcsszedésbe menni, én azt is bevállalnám, csak olyan helyeket nem, ahol úgy érzelmileg terrorizálnak.

Szóval szerintetek mit tegyek, amíg nem találok munkát?

Van lehetőségem kérni valamilyen anyagi támogatást így, hogy egyedül, diákhitelből élek (Budapesten)?


Köszi a válaszokat!



2014. jún. 17. 12:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Remélem, gyorsan sikerül diákmunkát találnod, az sokat segítene.

Esetleg nincs olyan jó barátod, aki ki tudna segíteni ebben az időszakban? Hogy amint lesz munkád, szépen fokozatosan visszaadagolod neki a kölcsönt?

Egyéb rokonok, nagyszülők nem tudnak kisegíteni?

2014. jún. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát, talán lenne olyan, aki segít, de csúnyán fognak rám nézni, és nekem is ciki, szóval na. Azóta szereztem pót telefont, de azért ez még nem végleges megoldás az anyagi nehézségekre.
2014. jún. 17. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!