Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szóbeli érettségin is...

A szóbeli érettségin is vannak források, melyek a segítségemre lehetnek?

Figyelt kérdés
Csütörtökön szóbelizek. Eléggé félek tőle, mert alapból nem szeretek szóban felelni, most pedig az összes tanár és a vizsgaelnök előtt kell... kicsit tartok attól, hogy elfelejtem, vagy összekeverem a tételeket. A kérdésem az, hogy ott a tanár ad-e esetleg olyan forrást (pl. töri, magyarból) ami segítségemre lehet? Töriből ott lesz ugye az atlasz, de esetleg még valami, amiből több információ kinyerhető?
2014. jún. 17. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Töriből kapni fogsz forrásokat, míg magyarból résznél a tételhez szükséges műveket használhatod, benn lesznek a teremben a szöveggyűjtemények, kötelező olvasmányok.
2014. jún. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az irodalomhoz lesznek könyvek kitéve.
2014. jún. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Hogy sikerült a vizsga? Egyébként én tegnap szóbeliztem nagyon ideges voltam előző nap meg egész addig amíg be nem kerültem. aztán hatalmas szerencsémre jobbnál jobb tételeket húztam ki és teljesen feloldódtam. A feleletnél meg csak a tanáromra figyeltem egyáltalán nem zavart, hogy ott van még másik 5, mintha ott se lettek volna. Nem tudom, hogy tudtam kizárni őket de sikerült. Pedig én is ettől paráztam, hogy annyi tanár előtt kell beszéljek.
2014. jún. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szerencsére jól sikerült. :) Magyarból irodalomnál pont azt a tételt húztam ki, amit még reggel átolvastam, nyelvtanból pedig az egyik legkönnyebbet, legrövidebbet. Töri tételemet kevésbé tudtam, de szerencsére ott volt a forrás, ami nagyon sokat segített. Meg a tanárok is segítettek jó sokat (mikor töriből feleltem, a tanár mellett ülő német tanár még tátogott is hogy mit mondjak :D).

Nálunk a legtöbb tanár ki is ment, ha nem ő feleltetett (nyelvtanárok miután lement az idegen nyelv, vissza sem jöttek :D) meg a vizsgaelnök is ki lépett közbe-közbe, így nem volt olyan vészes, meg végig arra a tanárra figyeltem, akinek éppen beszéltem. Egyedül a matek volt gázos, sajnos szóbeliznem kellett belőle, a matek sosem volt erősségem, póttételt is kellett húznom, de ahogy a tanár arcmimikájából kivettem, az is meglesz. Majd holnap a bizonyítványosztáson kiderül... :)

2014. jún. 19. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!