Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Általános orvosi szak elvégzés...

Általános orvosi szak elvégzése után muszáj belépni a rezidensképzésbe?

Figyelt kérdés
Általános orvosi diplomával önmagában lehet dolgozni valamit?

2014. jún. 17. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen munkára gondolsz?


(mivel van amit dolgozhatsz, csak nem érdemes)

2014. jún. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pl. Orvoslátogató
2014. jún. 18. 08:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Az lehetsz, de ahhoz orvosi szak sem szükséges.

Már biológusokat is besoroznak, illetve tt-s tanárokat, szóval elég sokféle szakmából toboroznak embereket. Én is kaptam felajánlást többször is (biológia ágon vagyok).



Ha viszont már általános orvosi szakot elvégzed, akkor szerintem az a plusz pár év se lesz nagy dolog, de nyilván jó okod van.

Miért merült fel ez a kérdés? Ennyire nem látod a jövődet orvosként?

2014. jún. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem,még csak pályaválasztás előtt állok és kíváncsi vagyok:)
2014. jún. 18. 09:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor egyértelműen mondhatom neked, hogy bár ha jó forgalmazóhoz kerülsz, akkor többet kereshetsz kevesebb energia befektetéssel látogatóként, viszont az annyira ingatag egy pálya, hogy én orvosi elvégzése után bűnnek (!!) tartom arra áldozni egy életet. Inkább tanulj háziorvosnak (háziorvos átlag életkor 55 felett van az országban!!!), vagy valamilyen szakorvosnak.


Egyébként még a gyógyszerfejlesztés területén, vagy egyéb kutatási területeken is mozoghatsz rezidensképzés nélkül.

2014. jún. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem muszáj belépni. Elmehetsz orvoslátogatónak, vagy csinálhatsz phd-t, ott maradhatsz az egyetemen tanítani...
2014. jún. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!