Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a nehezebb? Az orvosi...

Melyik a nehezebb? Az orvosi vagy a biomérnöki szak?

Figyelt kérdés
Írnátok pár tapasztalatot/véleményt a szakokról?
2011. szept. 16. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Mégis milyen tapasztalatokra/véleményekre vagy kíváncsi? Kicsit szűkíthetnéd a dolgot.
2011. szept. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az orvosi szerintem nehezebb. Egyrészt mert kapásból a leghosszabb egyetemi képzés a maga hat évével, másrészt a biomérnökök igaz tanulnak matematikát, amit az orvosok nem, de nem tanulnak például anatómiát, és pathológiát, melyek az orvosi legkeményebb tárgyai.
2011. szept. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Orvosi nehezebb, de ez nem azt jelenti, hogy a másik könnyű:D
2011. szept. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Összehasonlíthatatlan, az orvosi orvosi terület, a biomérnöki meg műszaki. A BME-n a biomérnöki olyan, hogy az első 4 félévben (tehát a szakirányválasztás előtt) kb. 80%-ban ugyanazt megtanulják, mint a vegyészmérnökök, sokszor még ugyanarra az órára is járunk. A maradék 20% sem feltétlenül biológiával kapcsolatos, és a szakirányválasztás után sem csak biológiával kapcsolatos dolgokat tanítanak. Tehát még csak a biológia alapszakhoz sem hasonlítható a dolog, nemhogy az orvosihoz, kb. ég és föld.

Azért abban biztos vagyok, hogy az orvosit nehezebb elvégezni, mert ahogy előttem is írták, 12 féléves, míg egy műszaki képzés mesterrel is csak 7+4 féléves. De ne ez határozza meg, hogy melyiket választod, hanem az érdeklődési területed.

2011. szept. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Csak kíváncsi voltam. :)

És milyen a biomérnöki szak? Sok a kémia? Mert emelt szintűt érettségit akarok tenni bioszból, de kémiából nem fogok érettségizni. Hátrányban leszek?

2011. szept. 19. 20:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképp hátrányban leszel, de nem behozhatatlan hátrányban. Az biztos, hogy a kémia nagyon fontos tárgy ott. Egészen konkrétan az első félévben amit kémiát tanulunk, az ugyanaz, mint amit a biomérnökök. És ezután sincs nagyon másképp, most vagyok harmadik féléves, és a biomérnökök is túl vannak az általános kémián, szervetlen kémián, általános kémia laboron, vegyipari géptanon, sőt, ők már szerves kémia 1-en és a szervetlen laboron is, amit mi csak most csinálunk. Aztán most tanulnak ők fizikai kémiát, amit mi egy félévvel előbb tanultunk. Lesz majd még nekik analitikai kémia, műanyagok, vegyipari műveletek, ilyesmi. A szak leírásánál is ott van, hogy biomérnöki diplomával is sokan vegyészmérnökként helyezkednek el. Szóval úgy gondolj a biomérnöki szakra, mint valami speciális vegyészmérnökire. Mondjuk ez pont a BME-re igaz, de mivel a szak neve kötelez, máshol is nagyon hasonló lehet.
2011. szept. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, és persze elmaradhatatlan a matek, első félév analízis, második félév vektorfüggvények, harmadik félév valószínűségszámítás.
2011. szept. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kémia az orvosira is fontos amúgy, oda is jobban járnál emelt kémiával.
2011. szept. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Akkor úgy fogom csinálni, hogy, ha netán biomérnöki felvesznek, akkor nyáron kémiát fogok tanulni. Nem szeretnék úgy odamenni, hogy kémiából alig tudok valamit. Mondjuk elég sok mindenre emlékszek, de sztem ez kevés. Érettségire meg már nem tudnék felkészülni, ahhoz már késő elkezdeni.(4-es vagyok)

Köszönöm a válaszokat. Hasznosak voltak. De még nem döntöttem. :)

2011. szept. 19. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!