Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mást nem idegesít, hogy az...

Mást nem idegesít, hogy az érettségi ennyire szubjektív?

Figyelt kérdés

Nekem magyarból 7 pontot vont le a tanár a szöveg szerkezetére,felépítésre,a kedvenc 3 diákjától viszont egyet sem. Elolvastattam egy magyartanár ismerősünkkel ő max. 4 pontot vont volna le.A fogalmazásaimmal pályázatokon is jól szerepeltem tehát nem hiszem hogy olyan hibákat vétettem mint a végig 4-essel bukdácsoló egyes társaim...igaz hogy órákon nem voltam aktív. Bánom már,de miért itt kell visszaütni?


Emelt történelemre nagyon felkészültem,az írásbelim 85 % lett,ehhez képest a szóbelim nagyon lehúzták.Olyan emberek akik nálam 10-20 százelékkal rosszabbat írtak maximum pontot kaptak,tőlem levontak 12 (!)-t. Voltak hibáim persze,de ez hatalmas mérvű levonás ráadásul ugye meg sem indokolják..végig ridegek és szigorúak voltak,másokkal kedvesek.


Nem magamat akarom mentegetni,fényezni mielőtt félreértenétek. Egyszerűen az idegesít hogyha más tanár javítja,más bizottsághoz megyek be akkor teljesen máshogyan alakulhatott volna. a dolog.

Nem tartom fairnak,hogy a tanárok kedvétől függjön 5-10 pontom.

Miért nem lehet írásban megoldani,vagy egyértelmű kérdéseket feltenni amiket vagy tudsz,vagy nem?


2014. jún. 18. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ez ilyen sajna. A humán tárgyak baromira szubjektívek.

De ez később is így lesz, vizsgákon. Szóval jobb, ha hozzászoksz:D

2014. jún. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, a magyar tényleg szubjektív, ahhoz nem is szólnék hozzá, viszont a történelem... Az nem a tanár hibája. Neki ott van, hogy mit pontozhat, mi alapján. Te annak nem tettél eleget (vagy a magyarhoz is kapcsolódva kicsit, akkor veled van a baj, ha senkinek nem vagy ennyire szimpatikus). Ezt úgy mondom, hogy én is idén emelt töriztem, előttem öten feleltek egy olyan embernél,a kitől utána, a közvetlen előttem lévő lány könnyek között ment ki, mert annyira megszívatta. Na, ezek után én feleltem. 60/60 pontos lett. Tehát, rajtam múlott nem rajta. Te pedig csak mentegeted magad, hiába mondod, hogy nem.
2014. jún. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Törin 12 pontot levontak..

A felmondásba nem kellett beleszólniuk,utána ridegen,de meg is dicsértek.


A kérdéseknél egy dolgot nem tudtam,egybe pedig belezavarodtam de aztán javítottam magam.

Más is mondta hogy nem tudta megválaszolni a kérdést,ennek ellenére 55-60 pontokat kaptak.


Egyszerűen nem értem mi a francért vontak le ennyit ha évszámot,fogalmat,forrást mondtam/mutogattam.

Én is számítottam minimum 5-7 pont levonásásra de ennyire nem. Mindig is én voltam az egyik legjobb töris az osztályban.

2014. jún. 18. 16:07
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A magyarnál szerintem az a baj, hogy sz@r a megoldókulcs. Nem igaz, hogy nem lehetne kidolgozni olyan értékelési útmutatót, aminél nem az van, hogy van három teljesítménytartomány, leírja, hogy mi 1-8, 9-14, és 15-20 pont, de azon belül a tanár önkénye dönt, bakker írjanak már egy konkrétabb értékelési útmutatót!
2015. márc. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!