Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Erre a betegségre jár többletp...

Erre a betegségre jár többletpont?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy a hátrányos helyzet mikor kaphat valaki többletpontot, rengeteg helyen uténaolvastam, de még mindig nem egyértelmű, amikor felvire feltöltöttem a tartós betegségemet igaozló papírt, akkor kért valamilyen BNO igazoló számot, és ahogy beírtam az orvosi papíron találhatót rögtön kidbta. Scheuermann-kór nevű betegségem van, erre most jár többletpont vagy nem? Az orvosi papírt feltöltöttem, de az e-felvin elutasításra került.. Azért mert nem jók a papírok v mert erre nem jár?
2014. jún. 19. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Felsőoktatási felvételi tájékoztató, 2.4.4 Jogszabály alapján kapható többletpontok:

"Fogyatékosság miatt


Fogyatékosság miatt 40 többletpont jár minden alapképzési szakon, osztatlan mesterképzésen, illetve felsőoktatási szakképzésen, kivéve ahol gyakorlati vizsga alapján számítják a felvételi pontszámot.


Fogyatékossággal élő az a jelentkező, aki:


a) mozgásszervi,

b) érzékszervi,

c) beszédfogyatékos (diszfázia, diszlália, diszfónia, dadogás, hadarás, afázia, orrhangzós beszéd, dizartria, mutizmus, súlyos beszédészlelési és beszédmegértési zavar, centrális pöszeség, megkésett beszédfejlődés stb.),

d) pszichés fejlődési zavarral küzd (diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia, diszortográfia, hiperaktivitás és figyelemzavar, magatartásszabályozási zavar stb),

e) autizmus spektrum zavarral küzd,

f) több fogyatékosság együttes előfordulása esetén halmozottan fogyatékos.


Amennyiben a jelentkező nem fogyatékosságot, hanem kizárólag tartós vagy krónikus betegséget (pl. cukorbetegség, szénanátha, ételallergia, lisztérzékenység, epilepszia, stb.) igazol, többletpont nem adható."

2014. jún. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
53%

Szerintem nem jár.


Fogyatékossággal élő az a jelentkező, aki:


a) mozgásszervi,

b) érzékszervi,

c) beszédfogyatékos (diszfázia, diszlália, diszfónia, dadogás, hadarás, afázia, orrhangzós beszéd, dizartria, mutizmus, súlyos beszédészlelési és beszédmegértési zavar, centrális pöszeség, megkésett beszédfejlődés stb.),

d) pszichés fejlődési zavarral küzd (diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia, diszortográfia, hiperaktivitás és figyelemzavar, magatartásszabályozási zavar stb),

e) autizmus spektrum zavarral küzd,

f) több fogyatékosság együttes előfordulása esetén halmozottan fogyatékos.

2014. jún. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!