Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki megbukott...

Van itt olyan aki megbukott iden erettsegin?

Figyelt kérdés
Szerintem en leszek az első...

2014. jún. 19. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Emelt kémián egy évfolyamtársam megbukott. Miből buktál?
2014. jún. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy "én leszek az első"?

Még nem is voltál akkor szóbelin

2014. jún. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mégis miért buknál meg, ha tanultál?
2014. jún. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért ahhoz nagyon nagy "pech" kell
2014. jún. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Középszinten szinte lehetetlen megbukni, ha készültél
2014. jún. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk megbukott 2 osztálytársam töri írásbelin, 1 idegen nyelven. Szóbelinél többen pót tételt húztak.

És ráadásul sok embert érettségizni sem engedtek el.

Ha még nem volt szóbelid: Ne így állj hozzá, eljutottál idáig, ez is menni fog. Az a baj, hogy nem bízol magadban, és ez látszik is.Figyelj, most nem azért: Én dolgoztam mellette, és nem olt erőm tanulni, mert még itthon is nagyon sok rám szakadt sajnos mivel anyukámnak kórházba kellett mennie, és van 2 kisebb testvérem is. Szóval semmit se készültem, úgy mentem oda kedden, hogy megbukok. Kihúztam az 1848/49-es tételt. Az atlasz segítségével elmondtam ami benne volt, át se néztem semmit se, de úgy ültem ki, hogy látszódott rajtam, hogy megy, huu pedig ha tudnád, az volt bennem, hogy Jézusom, megbukok. 10 percig feleltem, belekérdeztek, volt amit tudtam, volt amit nem. Így is összességében elértem a 3ast, szóval nem annyira vészes. Ha tanulok lehetett volna jobb is, de ez van, ezt kell elfogadni.


Ha már megbuktál: fel a fejjel, tudom, hogy nagyon rossz érzés, és teljesen úgy érzi ilyenkor magát az ember, hogy rossz vagyok, semmit sem érek, de ez nem igaz. Attól, hogy benned nem a történelem nagymestere veszett el, attól Te még ugyanolyan jó ember vagy. Mások a képességeid, más van vagy jó. Lehet, hogy ez nem a tanulás, de pl rettentően jól focizol, dolgozol stb, ha munkahelyedre mész, ott úgy sem az számít, hogy tudod e Petőfi Sándor életét, hanem az, hogy hogyan végzed el az adott munkát. De a pót érettségire tessék nagyon felkészülni, alaposan megtanulni (nem bemagolni, hanem értelmezni, hogy minek mi az oka) és akkor az atlaszt is fogod tudni használni szóbelinél is. (Mondjuk az idei írásbelinél nem lehetett, maximum csak az esszékhez.)Ne érezd magad kisebb rendűnek, mindenkinek sikerült neked is fog. Ha nem most, akkor ősszel!

Fel a fejjel, büszkén továbbra is előre és előre, ne ragadj le egy kis kudarcnál, fog még nagyobb is érni.Ezektől a kudarcoktól leszünk erős emberek. Nem jó, nem kéne, de most ez történt, megváltoztatni már nem tudod, de mindig a legjobbra kell törekedni, mit lehet kihozni egy adott szituációból. Ebből azt, hogy alaposan, becsületesen felkészülsz októberre.

Én ehhez kívánok nagyon sok szerencsét, és kitartást. Ahhoz, hogy a célunkat elérjük, sok akadályon kell keresztül menni, de ha bízol magadban, a cél ajtaját is átléped.

Üdv:

Egy idén érettségiző lány

2014. jún. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!