Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar és töri szóbeli érettsé...

Magyar és töri szóbeli érettségin könnyű megbukni?

Figyelt kérdés
Kedden megyek és sajnos nem igazán tanultam, csak olvasgattam a tételeket.
2014. jún. 21. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem könnyű, ha csak egy picit is össze tudsz kaparni megadják a kettest. Azzal indíts hogy fogj egy történelmi térképet (használható) 90% hogy lesz benne valami használható, magyarnál ugyanez a szöveggyűjtemény.

Ha csak olvasgattad is már könnyen beugrik róla valami.

2014. jún. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A tanároktól (is) függ, nálunk például aki alig tudott valamit, azt is átlökdösték. Törinél am ott a forrás, ami segíthet + atlasz. Magyaron én olyan tételt húztam amihez nem is olvastam a művet, de a netről elolvastam az elemzéseket meg eszembe jutott hogy órán mit beszéltünk róla, és 5-ös lett. :D Ha figyeltél az órákon, az is nagy segítség lehet.
2014. jún. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó, melyik volt az a mű és kitől?
2014. jún. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Azért egy kettesre meg lehet csinálni mind a kettőt
2014. jún. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, törinél sokat segít az atlasz. Én semmit sem tanultam és kihúztam az ipari forradalmat:D 5-ös lett és mindent az atlaszból néztem ki, csak kiszínesítettem:D

Magyarnál is van szöveggyűjtemény+ térkép, sokat segít.

van youtube-n egy csomó forrás, én azokat hallgattam.

http://www.youtube.com/watch?v=hGvLPd6z2rY&list=PLYqpQrJfuUr..

2014. jún. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Rossz a hozzáállás amúgy :D egyébként ha vége az érettséginek, rájössz, hogy a világ egyik legkönnyebb dolga. Én 3 éve érettségiztem, és megmondom őszintén, összvissz 2 napot tanultam, elolvastam a tételeket és ennyi. Angolból tételsorom se volt! És 4-es lett mind..még ha tanultam volna :D tavaly elmentem emelt törire, arra persze fél évet készültem, de szóbelire 1 napot, ilyen véghajrá stílusban :D 5-ös lett. Egyáltalán nem vészes, általában a tanárok is jó szándékúak. Bezzeg egyetemen, van olyan tárgy, aminél kb sírva örülsz a kettesnek, mert bár megtanultad, a tanárok nagyon szeretnek belekötni a diákba és összezavarni (nem mind). Na, ezen a szinten már akadnak problémák :) nekem pl mindenből szóbelim van, jogra járok. Szóval hidd el, van nehezebb az érettséginél :) menni fog, csak figyelj oda addig is, amíg olvasgatod! Persze ne az én példámat kövesd, mert szerintem mindig sok múlik a szerencsén is! Amíg van időd olvasgasd, többször is, és megragad majd valami, mert annyi tétel amúgy nem is sok. Ennyi idő alatt még egy 400 oldalas könyvet is meg lehet tanulni! :) úgyhogy ügyesen, és sok sikert!
2014. jún. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na milyen volt?
2015. márc. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!