Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségim öt tárgyából...

Az érettségim öt tárgyából háromnál 2% kellett a jobb jegyhez. Ez lehet ennyire véletlen vagy ennyire nem voltam szimpatikus?

Figyelt kérdés

az angol zavar leginkább ahol az írásbelim 86%-os. A végeredmény pedig 78%.Ugyan már ,minden kérdésre teljes egész értelmes választ adtam szóbelin.


Tehát - ez lehet ennyire véletlen vagy ennyire nem voltam szimpatikus?


2014. jún. 22. 01:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ez is, az is. Már teljesen mindegy sajnos.

Nem érdemes ezen agyalni. Megvan és kész. Ennek örülj...

2014. jún. 22. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 valamiparadox ***** válasza:
100%

Lehet véletlen.

Mivel a saját tanáraid feleltettek,neked kell tudnod,hogy mennyire vagy szimpatikus nekik.

Viszont,két megjegyzés (ami lehet,hogy nem fog tetszeni):

1, Amennyire emlékszem a középszintű érettségiken neked kell beszélni (angolon is),kérdés akkor van,ha elakadtál vagy már a felelés végén vagy és kapsz keresztkérdéseket (hogy tudsz-e reagálni rájuk).

2, Te gondolod úgy,hogy értelmes válaszokat adtál,ez pedig megtévesztő lehet. (Vizsga közben nehéz megítélni,hogy valójában milyen teljesítményt nyújtottál vagy amit mondtál jó volt-e.Ha láthatnád egy videóról a feleleteidet lehet,hogy észrevennél esetleges hibákat.)

2014. jún. 22. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Feltett véletlenszerű kérdéseket pl ezeket:


milyen gyakran jársz kórházba? milyen kórházi osztályok vannak?milyen pályára készülsz?a szüleid támogatják -e?


szóval nem elakadtam.ezért zavar

de valóban túl vagyok rajta.örülnöm kéne.

2014. jún. 22. 02:53
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az írásbelinél nem 86 pontod volt? Mert akkor 33/31-re feleltél és így jött ki a 78%(=117pont)(nekem így volt)

De ha 86%-od volt akkor a szóbelire 33/17-et kaphattál.

Szóval ha az első verzió akkor gratula ha második akkor is de valószínűleg nem voltál szimpatikus vagy esetleg a tanárnak más a jó mint neked :/

2014. jún. 22. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
százalék
2014. jún. 22. 03:13
 6/13 A kérdező kommentje:

megtekintésnél mondta is ,hogy a csoportban a középszintűből írtak közül nekem lett a legjobb.


mind1..

2014. jún. 22. 03:16
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont nagyon szépet írtál és ezek alapján tényleg egy tök jó feleleted lehetett szóval nagy valószínűséggel nem voltál szimpatikus vagy a tanárnak más volt a jó felelt mint neked....ennyi kb.:/ De összeségében a 78% sem olyan rossz átérzem nekem is ennyi lett :)
2014. jún. 22. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
:)
2014. jún. 22. 05:03
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem volt valami régebbről húzódó jelentős konfliktusod az egész tanári karral, akkor kizártnak tartom, hogy ez szimpátia kérdése legyen. Egy érettségin senki nem kezd el hirtelen szemétkedni. Az, hogy ilyen volt a tudásod, teljesen elképzelhető. Ne haragudj, de mégiscsak az a különbség egy érettségiző diák meg egy diplomás tanár között, hogy az utóbbi képes az előbbinek a tudását megítélni és ezért az ő dolga is, ez a vizsga lényege. Egy érettségin a tanár nem javítja ki az összes hibádat (lehet, hogy régebben felelés közben megtette, és ez most megzavart), neki ott nem tanítania, hanem vizsgáztatnia kell. Lehet, hogy nem vettél észre hibákat, lehet, hogy még utólag egy videón se ismernéd fel, hogy az hiba, lehet, hogy nem mondtál valamit, amit kellett volna, vagy nem olyan színvonalú volt az értékelés valamilyen szempontjából a felelet, mint gondoltad. Te például tudod az összes tárgyról, hogy milyen szempontok alapján kell értékelni a szóbeli feleletet? Mert ez elég alaposan szabályozva van.

Az írásbeli eredményét meg nem kell figyelembe vennie a tanárnak a szóbelin, sőt igazság szerint nem is szabad.

2014. jún. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a pontozásnál szubjektívitás, de ez nem lefelé szokott lenni. Valószínűleg a szóbeli teljesítményed pont ennyi volt, a nyelvtani hibáidat például nem veszed észre, és a tanár az eddigi teljesítményed alapján nem akarta neked ajándékba megadni azt a plusz 3 pontot. Évvégén hanyas voltál?
2014. jún. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!