Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A vallást csak azért találta...

A vallást csak azért találta ki az ember mert számára jobb az a tudat hogy a halál után van élet és jobb számára az a tudat hogy Isten teremtette mert így van értelme az életnek és nem csak a véletlen játéka. Mi a véleményetek erről a gondolatról?

Figyelt kérdés
2014. máj. 18. 18:57
1 2
 1/11 LamboLover ***** válasza:
100%

Egyetértek részben.

Az én véleményem az, hogy van egy felsőbb erő, de tökmindegy, hogy hogy hívjuk isten allah egyre megy, mert minden hozzá fűződik, inkább ne nevezzük meg. Van és kész.

Na most ez a kereszténység meg a többi szir-szar valószínűleg azért van, igen, hogy az ember megnyugtathassa magát, hogy ez isten akarata ő akarta így meg úgy és, hogy van élet a halál után. Valószínűleg azért született meg ez az egész elképzelés, mert rengeteg dolog volt amit nem tudtak mással magyarázni..

2014. máj. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi a véleményem? Valószerűtlen, hiszen bizonyos vallások nem beszélnek örök életről halál után (pl. zsidó). Az életnek meg nem lesz értelme csak attól, hogy kitoljuk a kérdést még egy utcahosszal. Szerintem sok ateista gondolja, hogy van értelme életének, nem csak isten adhat értelmet neki.
2014. máj. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 sandor76 ***** válasza:
19%

A kerdes bonyolult,de satan all az egesz mogott.

Neki kellene az igazat bebizonyitani,ami valojaban hazugsag es vad Isten ellen.

Ehhez mindent felhasznal,hogy az emberek ne talajak meg a helyes utat.

Ezert van ennyi vallas.

2014. máj. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 LamboLover ***** válasza:
Ha a sátánban hiszel az is egy vallás. Akkor hogy is van ez?
2014. máj. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#1

Részben egyetértek veled. Bár a megfogalmazásod itt-ott kifogásolható, de tartalmilag szerintem korrekt - a mindent irányító erő kivételével.

Az, hogy hiszel egy ilyen rő létezésében, szerintem ugyanaz, mint egy tetszőleges vallás istenében hinni.

2014. máj. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiderülne, hogy van Isten, nem hinném, hogy gonosz. De a legrosszabb, amit mondhatsz róla, hogy ügyefogyott.

( WOODY ALLEN )

2014. máj. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ludwig Feuerbach szerint Isten fogalma kivetítés: a boldogságvágy és a fel nem vállalt önszeretet terméke. A természet vak és végzetszerű hatalma félelemmel tölti el az embert, ezért szüksége van egy mindennél hatalmasabb lényre, aki szereti és vágyait teljesíti.
2014. máj. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
24%
Én ezt a gondolatot teljességgel elvetem, mivel kellőképpen vallásosnak vallom magam és bizonyítékok vannak rá, hog van élet a halál után és hogy előbb-utóbb újjászületünk.
2014. okt. 25. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Zenon ***** válasza:

Az a baj, hogy Istent személynek gondolják a legtöbben.

A hit az emberi gondolkodás és psziché alappillére. Amióta van tudat, azóta számos formában jelent meg egy Felsőbb Erő, de a lényege mindig ugyanaz. Sajnos vagy szerencsére nem ismerjük az egész Univerzumot, így létezésünk is egy megálló az Időtlenségben. Valahonnan jöttünk és tartunk valahová. Nehéz vigasztalás ez, de az értelme abban áll, mennyire érezzük lehetségesnek azokat a dolgokat, amikre ítéltettünk.

2016. szept. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem PONT erre, de benne van a pakliban.
2017. júl. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!