Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbuktam matekból. A dyscalcu...

Megbuktam matekból. A dyscalculia papíromat nemrég kaptam meg és nem fogadták el. A pótvizsgán hogyan fogok tudni átmenni?

Figyelt kérdés
2014. jún. 22. 10:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%

12 éve tanulsz matekot, és pont most derült ki, hogy diszkalkuliás vagy?

Na, mindegy... próbáld meg összeszedni magad, most már nem tudsz mit csinálni. A törvény szerint az intézményvezető (értsd: igazgató) adhat felmentést bármilyen formában a szakértői vélemény alapján. Ezért nem megy az, hogy csak úgy beviszem a papírt érettségire. Ezért neki kell bemutatni a papírt, de törvény őt nem kötelezi a felmentésed megadására, csak szakmai elvek.


Ha megbuksz, az őszi érettségi előtt el kell intézni a felmentésedet, de fogalmam sincs, hogy történik ilyenkor a felmentés.

2014. jún. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, bocsánat... ez most nem érettségi (pótvizsgáról véeltlenül a szóbelire asszociáltam). Akkor augusztusig végig kellene járni a kötelező utat, akár szülők bevonásával is.

EGyelőre ennyit lehet, mert Te sem halmoztál el minket a részletekkel.

2014. jún. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Tehát ?
2014. jún. 22. 11:01
 4/19 A kérdező kommentje:
Milyen utat ? Milyen részletek kellenek ?
2014. jún. 22. 11:01
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem te kérdeztél már egy ilyet néhány hete, akinek sikerült az utolsó előtti tanítási napon megszereznie a felmentést? Visszamenőleg nem lehet használni, és a javító vizsga a korábbi eredményed javítására szól. Gondolom, jövő évtől érvényes, ha amúgy a megfelelő bizottság állította ki szabályos tartalommal. De azért próbáljatok beszélni a tanárral, igazgatóval, hogy diszkalkulia miatt csak formalitás legyen a javító vizsga (ezt ha elméletileg nem is, de gyakorlatilag megtehetik), és utána hagyjátok egymást békén.
2014. jún. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
:o Nem én tettem fel azt a kérdést,azt énis olvastam,ő az akit lehordtak,nem ?na mind1,ott nem találtam meg a választ,ezért tettem fel a kérdést mert már görcsben van a gyomrom.
2014. jún. 22. 11:07
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Most tényleg olyan megerőltető leírnod, pontosan mi történt, hány éves és hanyadikos vagy, miért nem fogadták el a szakértői véleményt stb?
2014. jún. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
Én is hasonló gondokkal küszködtem annó. Én középiskolás voltam, mindig gondjaim voltak a matekkal de senki nem segített hiába jártam folyton matek tanárhoz csak pénz kidobás volt.Aztán középsuliba a nevelési tanácsadó hívta fel a figyelmemet hogy itt komoly gondok vannak. Sajnos ekkor már késő volt olyan szempontból hogy év végén sajnos megbuktam így pótvizsgáznom kellett mert a hivatalos szakértői vélemény még nem készült el, illetve hát azzal is sok procedúra volt. A lényeg hogy én küzdöttem augusztusig hogy legalább lássák hogy akarom. Persze a matektanárom tudta hogy útban van a szakértői vélemény. Azt javaslom beszélj te vagy a szüleid a szaktanárral és mondd el hogy még nem kaptad meg de megfogod de szeretnéd nagyon ha sikerülne a pótvizsga így készülsz rá. Én azért mentem át szerintem mert látta hogy nagyon küzdök.
2014. jún. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
Jaj bocsánat, most látom hogy te megkaptad a papírt és nem fogadták el. Ilyen viszont nincs! Engem az iskolából elküldtek egy intézménybe ahol vizsgálatokat csináltak velem majd elkészült a dyscalculia-ról szóló szakértői vélemény. Ezt be kellett vinnem az iskolába, és olyan nincs hogy nem fogadják el, azért ne hagyd magad! Én mikor átiratkoztam egy másik suliba akkor akarták ezt velem eljátszani hogy megvolt a paprom ugyan,de nem fogadják el. Ezért én vissza mentem abba az intézménybe ahol kiadták a papírt róla és elmondtam hogy nem fogadják el a sulimba. Ekkor a hölgy kinyomtatott nekem egy papírt hogy ezt adjam oda, amin világosan fel volt tüntetve hogy fel vagyok mentve.
2014. jún. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A szakértői vélemény megvan.Minden ami kell megvan,kivéve a kérvény,nem írta alá,nem tehet semmit.Csak a jövő évre kérvényezhetem.Egyszer már megbuktam.A mostani matektanárom hívta fel a figyelmem,hogy gáz van.Amúgy 11.-es vagyok.
2014. jún. 22. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!