Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg nem nézik azt, hogy...

Tényleg nem nézik azt, hogy hányas lett az érettségi? Csak azt, hogy megvan?

Figyelt kérdés
Vagy ezt csak azok mondják, akiknek minden kettes lett? Azt tudom, aki egyetemre akar menni nyilván számít, de aki csak dolgozni akar ott tényleg nem nézik?

2014. jún. 24. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az osztályzatot akkor nézték amikor az alapján volt felvételi. Ma már csak a % számít. Meg ha valaki olyan munkára jelentkezik ahova elég az érettségi akkor nem fogják nézni hogy milyen lett, csak azt hogy van vagy nincs.
2014. jún. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sün!! ***** válasza:
Egyetemi felvételinél nyilván fontos az eredmény. Ha valahova pl. szakmunkára jelentkezel, akkor inkább a gyakorlati tudás számít. Árufeltöltőnek ill. betanított munkáknál a megléte elég, de sok helyen mér ez sem feltétel. Tehát az, hogy "nem nézik", attól függ hova mész. Egy hármas érettségivel azért nem kell aggódni, nem fognak leírni. Tapasztalatom szerint az intelligencia számít. Nekem két diplomám és szakmám is van. Van olyan munkatársam jelenleg, aki három diplomával rendelkezik, de a kettes érettségivel rendelkező takarítónőnek is több a sütnivalója és a gyakorlati haszna is, azt kell mondjam :)
2014. jún. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem nagyon nézik, de egy jó érettségi számos kaput hagy nyitva (pl. lehet, hogy egyszer elmennél tovább tanulni) és ki tudja mit hoz még a jövő, például ha mindent digitalizálnak egyszer, és az így szerzett adatokkal optimalizálják a munkaerőt.
2014. jún. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%

Soha sehol nem nézték kivéve a felsőoktatásba való bejutásnál. Csak a van vagy a nincs a kérdés, ha egyébként megfelelsz az állásra.

Előzőeken meg csodálkozom hol élnek...én alig találkoztam érettségizett takarítónővel, pontosan 1-el pályám folyamán. Legtöbbnek 8 általánosa van max szakmája nem hogy érettségije...

Ti hol éltek vagy dolgoztok ahol a takarítónők is érettségiznek? Vagy olyan nagy a munkanélküliség hogy az érettségizett emberek takarítást vállalnak felétek? (nem azt mondom hogy egy érettségi valami nagy beosztásra jogosít fel szó sincs róla de azért nem segédmunka meg takarítás..hacsak nem lecsúszott egzisztencia valaki mert, pl. elitta az eszét az akkor más)

2014. jún. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!